Galerii ⟩ Sügisulul lõõritasid väikesed laululapsed

Sügisulu õige tunde ja esinemisrõõmu saab kätte vaid vahetust laval olemisest. FOTO:

Pärnu linna ja maakonna solistide konkurss Sügisulg on kulgenud tänavu hoopis teistmoodi: finalistid selgusid videosalvestisi kuulates. Ent õige tunde ja esinemisrõõmu saab kätte vahetust laval olemisest. Sestap astusidki täna Endla teatri suures saalis üles Sügisulu nooremad laululapsed.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Sügisulu peakorraldaja Helen Erastus märkis, et uudsetes oludes tuli neil alustuseks luua platvorm, kuhu noortel lauljatel ja nende juhendajatel oleks võimalik demosid saata. Selleks tegid pärnakad koostööd Kuressaare üleriigilise solistikonkursi Solistica korraldajatega. Videote ettevalmistaminegi tekitas palju küsimusi, sest juhendajad ei olnud sellega varem kokku puutunud.

Muudatused tekitavad alati kõhklusi ja kõik juhendajad ei pruugi nendega kaasa minna. Kui viimastel aastatel on Sügisulul osalenud üle 200 noore, siis sel aastal oli neid 182. Erastuse hinnangul on seegi väga suur arv. Finalistid valitud, on lõppkontsertideks valmistumine, suhtlus bändi ja žüriiliikmetega, auhindade muretsemine käinud juba tavapärases rütmis.

15.09.2021 16.09.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto