Kliimaspetsialist: Innovaatiliste keskkonnaprojektide vahel jagatakse 100 miljonit eurot

Life-programmi eesmärk on toe­tada üleminekut puhtale, ringluspõhisele, energiatõhusale, vähese koguse kasvuhooneheitgaaside ja kliimamuutustele vastupidavale majandusele. FOTO: Lilli Tölp

Paljud Eesti ettevõtted ja omavalitsused on juba tabanud, milliseid väljavaateid annab Euroopa roheline kokkulepe. Kliimaeesmärgid on Euroopa Liidu järgmisel rahastusperioodil tähelepanu keskmes ja rohelisemaks saada soovivatel omavalitsustel ja firmadel on võimalik Euroopa fondidest raha taotleda.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kliimapoliitika tõstab aina jõulisemalt pead. Kui veel mõni aasta tagasi tundusid kliimateemad kui midagi kauget ja hõlmamatut, siis praegu on pilt natuke teine. Enamik maailma ­riike jõudnud ühise arusaamani, et kliimamuutusi tuleb ohjata. Pariisi leppega pandi paika suunad, kuidas hoida temperatuuri tõus alla kahe kraadi (Celsiuse järgi).

Peame hakkama muutma oma elukeskkonda kliimakindlaks. Kliimamuutuste mõju on tunda juba praegu ja isegi kui suudame alandada kasvuhoonegaaside hulka vastavalt rahvusvaheliselt kokkulepitule, ootavad meid muutused.

03.12.2020 05.12.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto