Järelvaadatav Pärnakate näksamine äratas karu talveunest

Pärnu võrkpalliklubi sai Tallinna Selveri vastu geimivõidu, ent seejärel ei andnud vastased armu. Foto: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Pärnu võrkpalliklubi meeskond tegi Eesti-Läti ühisliiga mängus viimasel ajal heas hoos olnud Tallinna Selveri tiimi selja matši alguses prügiseks, kuid äratas sellega karu talveunest ja pidi järgmistes geimides tunnistama vastaste kindlat ülekaalu.

Pärnu tiim jäi avageimi alguses tagaajaja ossa, ent jõudis teiseks tehniliseks vaheajaks reele tagasi, pannes kolmel korral blokiga kinni Andrus Raadiku rünnaku. Selver jõudis seisul 20:19 veel suvepealinlaste kandadele, kuid otsustavate punktide mängimisel olid pärnakad kindlamad ja said 25:19 võidu.

See äratas Selveri meekonna üles. Kahes järgmises geimis haaras pealinna tiim mänguohjad kindlalt enda kätte, teenides 25:20 ja 25:18 võidu.

Pärnakatel alustas algkooseisus nurgaründajana Tony Tammiksaar, kelle peatreener Avo Keel usaldas platsile hooaja hakul heas hoos olnud, kuid nüüd juhendaja hinnangul alavormis Atvars Ozolinsi asemele.

Kahes geimis ei vedanud Tammiksaar oodatud taset välja ja kolmandas geimis saatis Keel Ozolinsi uuesti platsile. See vangerdus siiski ei toonud edu, sest lõunanaabrist leegionäri esitus jäi samuti kahvatuks. Tammiksaar tõi tiimile kaks punkti ja Ozolins neli, ent kokkuvõttes jäid mõlemad võimaluste realiseerimisel kaheksaga miinusesse.

Neljandaski geimis ei jagunud pärnakatel enam kuiva püssirohtu, vastased käristasid sisse turvalise edu ja 25:13 geimivõiduga said 3:1 mänguvõidu.

Pärnu meeskonna suurim skooritegija oli 17 punkti (+8) toonud Kristaps Platacs. Taavet Leppiku (+6) ja Toms Švansi (+5) kontole jäi üheksa punkti.

Selveri resultatiivseimaks osutus Renee Teppan 20 punktiga (+12).

Pärnakate servi vastuvõtuprotsent oli 42, Selveril 52. Rünnak õnnestus Pärnu meeskonnal kõigest 39 protsenti, vastaste sama näitaja oli 46.

Blokipunkte teenis kumbki Pärnu tiim neli, Selver 14. Serviässi kogunes pärnakatel kolm, Selveri meeskond lõi kaheksa ässa.

Pärnu võrkpalliklubi meeskond on turniiritabelis üheksast mängust teenitud 14 punktiga viiendal kohal.