parnu

Raad palub linnapilti risustavad lehekotid ära koristada

Biolagunevatesse kottidesse pakitud puulehed. FOTO: Ants Liigus

Kuigi käes on juba jõulukuu keskpaik, näeb Pärnu linnavalitsuse teatel siin-seal tänavatel ikka veel äraviimist ootavaid lehekotte.

Samuti tuletatakse meelde, et biolagunevatesse kottidesse pakendatud haljastus- ja aiajäätmete tasuta äraveoks tuleb aiaomanikul AS Ragn-Sellsile sellest soovist ise kas telefoni või e-posti teel teada anda.

“Pärast tellimuse esitamist teatab Ragn-Sells päeva, millal vedu toimub. Kui jäätmevedajaga ühendust ei võeta, siis vedu ei toimu ja lehekotid jäävadki tänavale seisma,” selgitas linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist Anu Villmann.

Kõnni- ja sõiduteede serva kuhjatud lehekotid takistavad teehooldust ja lumelükkamist ja on mõistagi koledad vaadata.

Peale roheliste biolagunevate lehekottide, mida Ragn-Sells tellimise peale ilma rahata ära veab, on aiapidajad mitmel pool tõstnud tänava serva mustad kilekotid, kus tõenäoliselt on samuti puulehed sees. Need kotid ei ole biolagunevad ja neid Ragn-Sells minema ei vii.

Linnavalitsus palub kinnistuomanikel needki lehekotid teede-tänavate äärest koristada.

Aiajäätmeid saab aasta ringi viia OÜ Paikre prügila kompostimisplatsile, kuid tegemist on tasulise teenusega. “Kõige keskkonnasõbralikum ja odavam on aia- ja haljastusjäätmeid oma aias ise kompostida,” soovitas Villmann.

Metsa alla, parki või muule avalikule haljasalale ei tohi aiajäätmeid viia.

15.12.2020 17.12.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto