Suurema osalejaskonna kaasamiseks muudetakse kahe silla ürituste raames toimuv noortejooks meelelahutuslikuks õhtujooksuks, millel vanuse ülempiiri pole.
Samuti laiendatakse virtuaaljooksudel osalemise võimalusi, sest eelmine aasta näitas, et see formaat tõi spordiradadele palju uusi liikumisharrastajaid.
Sarja avaüritusena toimub aprillis Häädemeeste vallas Rannametsas luitejooks, mis on klassikalistest rahvajooksudest Eestis ainus, mille kavva kuuluvad 8,3 kilomeetri jooks ja kõnd ning uuendusena 5,4 kilomeetri jooks või kõnd koeraga.
„Eestis on virtuaalne cani-kross kavas esimest korda,” ütles korraldustiimi juht Vahur Mäe. „Mujal maailmas on see populaarseks osutunud. Liikumisvajadus ei ole ainult inimestel, vaid koertelgi.”
Juunis kõlab Torist Pärnusse kulgeva võidupüha maratoni stardipauk. Peale klassikalisele maratoni on kavas Paikuselt lähte saav poolmaraton ja Pärnu suvejooks ning suvepealinnas Iseseisvuse väljakul toimuvad lastejooksud.
Selgi korral saab sõltumata asukohast läbida maratoni ja poolmaratoni kahe nädala jooksul virtuaalsena. Nüüd osutub kuninglik maraton jõukohaseks ilmselt igaühele, kuna 42 kilomeetrit tohib läbida eri jooksuotsi liites ehk joosta iga päev seni, kuni kokku tuleb maratoni jagu kilomeetreid.
Valikus on virtuaalne õhtujookski ja eri distantsidel kahe silla jooks: klassikalise kümne kilomeetri kõrval toimub poolmaraton, mida tohib läbida eri distantse liites. Peaasi, et korraldaja antud ajavahemikus tuleb kokku nõutud hulk kilomeetreid.
Kolmikürituse lõpetab oktoobris Pärnu rannajooks, kus on kavas kümne ja viie kilomeetri distants, mida saab läbida nii joostes kui kõndides. Niisamuti saavad kaasa lüüa pere nooremad, sest programmi kuuluvad lastejooksudki. Nagu ülejäänud kolmiksarja üritustel lubab virtuaaljooks läbida meelepärase maa endale sobival ajal, viisil ja kohas.