K, 6.07.2022

Selgusid aineolümpiaadide tublimad: kaks õpilast panid kinni koguni kolm võistlust

Merle Rallmann
, veebilehe toimetaja
Selgusid aineolümpiaadide tublimad: kaks õpilast panid kinni koguni kolm võistlust
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Pärnu Koidula gümnaasiumi 11. klassi õpilane Henriete Toomlaid triumfeeris omaealiste seas nii keemia-, füüsika- kui bioloogiaolümpiaadil.
Pärnu Koidula gümnaasiumi 11. klassi õpilane Henriete Toomlaid triumfeeris omaealiste seas nii keemia-, füüsika- kui bioloogiaolümpiaadil. Foto: Urmas Luik

Pärnumaa koolid selgitasid piirkonna parimad ainetundjad keemias ja füüsikas, Pärnu linna koolid peale selle matemaatikas, bioloogias, emakeeles ja kunstis.

Olümpiaadide piirkonnavoorud algasid 23. jaanuaril. Piirkondlikud olümpiaadid toimusid nii veebipõhiselt, koolides eraldi kohapeal kui  Koidula koolis, kus korraldati keemia- ja füüsikaolümpiaad. Üleriigilistele mõõduvõttudele märtsisist maini pääsevad siinse piirkonna olümpiaadide võitjad.

Keemiaolümpiaad reastas parimad ainetundjad

Eesti koolinoorte 68. keemiaolümpiaadi piirkonnavoorus selgusid parimad Pärnumaa ainetundjad nii linnas kui maakonnas. 

Pärnumaa koolide keemiaolümpiaad

Pärnu linna koolid

8. klass: 1. Jaan Raudsepp (Sütevaka, Evelin Laanemets), 2. Siim Saarse (Kuninga kool, Ly Suursild), 3. Raimond Laiv (Vanalinna pk, Merike Ehapalu).

9. klass: 1. Arp Harald Tamm (Sütevaka, Erkki Tempel), 2. Helin Maria Unt, 3. Adeele Vuuk (mõlemad Kuninga kool, Ly Suursild).

10. klass: 1. Kaisa Talts, 2. Emma Liisa Lõhmus (mõlemad Sütevaka, Evelin Laanemets), 3. Hendrik Sepper (Koidula kool, Merit Sarandi).

11. klass: 1. Henriete Toomlaid (Koidula kool, Merit Sarandi), 2. Erik Kippus, 3. Laura Kaaviste (mõlemad Sütevaka, Evelin Laanemets).

12. klass: 1. Jevgeni Lazarski (Sütevaka, Erkki Tempel), 2. Janar Varik, 3. Oskar Tuulik (mõlemad Koidula kool, Merit Sarandi).

Maakonna koolid

  • 8. klass: 1. Rudolf Harald Kivi (Uulu pk, Marika Jagomägi), 2. Madis Sammelselg, 3. Hanna Grete Leas (mõlemad Pärnu-Jaagupi pk, Hele Nööri).
  • 12. klass: Lii Urb (Lihula gümn, Riina Serglov).
Andmed: Pärnu linnavalitsus

Linna põhikoolide matemaatikud arvutasid võidu

Matemaatikaolümpiaadil panid oma teadmised proovile Pärnu linna 7.–9. klasside õpilased.

Linnakoolide põhikooliastme matemaatika-olümpiaad

  • 7. klass: 1. Romet Rebane (Paikuse põhikool, Liina Kivisto), 2. Milan Stankevitš, 3. Maksim Sapa (mõlemad Tammsaare kool, Anna Dmitrijeva).
  • 8. klass: 1. Siim Saarse (Kuninga tänava põhikool, Tea Toode), 2. Karl-Erik Volberg (Sütevaka, Kaja Orav),  3. Uku Kütt (Kuninga kool, Urve Paulmann ja Helle Õige).
  • 9. klass: 1. Arp Harald Tamm (Sütevaka, Margit Roomet), 2.–3. Ruben Harald Vallau (Sütevaka, Margit Roomet) ja Kaspar Aus (Mai kool, Sirje Õismets).
Andmed: Pärnu linnavalitsus

Füüsikaolümpiaadil selgusid parimad maakonna üldhariduskoolides

Eesti koolinoorte 68. füüsikaolümpiaadi piirkondlikus voorus selgusid Pärnu linna ja maakonna üldhariduskoolide tublimad füüsikatundjad.

Pärnumaa koolide füüsikaolümpiaad

Pärnu linna koolid

  • 8. klass: 1. Uku Kütt, 2. Siim Saarse (mõlemad Koidula kool, Elmu Mägi), 3. Karl-Erik Volberg (Sütevaka, Erkki Tempel).
  • 9. klass: 1. Arp Harald Tamm, 2. Ruben Harald Vallau, 3. Johanna Aava (kõik Sütevaka, Erkki Tempel)
  • 10. klass: 2. Kaisa Talts (Sütevaka, Erkki Tempel), 2. Silver Nikkel, 3. Arthur Valge (mõlemad Koidula kool, Elmu Mägi).
  • 11. klass: 1. Henriete Toomlaid, 2. Sander Ruut, 3. Tuuli Leuke (kõik Koidula kool, Elmu Mägi).
  • 12. klass: 1. Andres Alumets (Koidula kool, Ants Alumets), 2.  Jevgeni Lazarski (Sütevaka, Erkki Tempel), 3. Mikk Saarse (Koidula kool, Elmu Mägi).
Maakonna koolid
  • 8. klass: 1. Rudolf Harald Kivi (Uulu põhikool, Pärt Kukk), 2. Madis Sammelselg (Pärnu-Jaagupi põhikool, Hille Uustamm), 3. Kaspar Rahnu (Uulu pk, Pärt Kukk).
  • 12. klass: Lii Urb (Lihula gümnaasium, Peeter Hermik).
Andmed: Pärnu linnavalitsus

Pärnu koolides mõõdeti bioloogiateadmisi 

Bioloogiaolümpiaadil osalesid õpilased Pärnu koolidest 6.–12. klassini.

Linnakoolide bioloogiaolümpiaad

  • 6. klass: 1. Annabel Jürimaa (Sütevaka, Katrin Lekk), 2. Jan Hendrik Järvemets (Mai kool, Aira Peterson), 3. Mia Marie Järve (Sütevaka, Katrin Lekk).
  • 7. klass: 1. Faustus Bolitšenko (Vanalinna põhikool, Merike Ehapalu), 2. Andreas Trink (Rääma põhikool, Arina Galkin), 3. Gregori Kuusik (Vanalinna pk, Merike Ehapalu).
  • 8. klass: 1. Karl-Erik Volberg (Sütevaka, Katrin Lekk), 2. Liisa Alliksoo (Paikuse pk, Maarja Tärk), 3. Marleen Põbo (Ülejõe pk, Maris Agasild).
  • 9. klass: 1. Mirell Lank, 2. Johanna Aava (mõlemad Sütevaka, Katrin Lekk), 3. Helin Maria Unt (Kuninga kool, Katrin Lekk).
  • 10. klass: 1. Silver Nikkel, 2. Angelika Tammik (mõlemad Koidula kool, Sirje Miglai), 3. Lisanna Jepiselg (Sütevaka, Allan Lorents).
  • 11. klass: 1. Henriete Toomlaid (Koidula kool, Sirje Miglai), 2. Laura Kaaviste (Sütevaka, Allan Lorents), 3. Maarja Kahre (Koidula kool, Sirje Miglai).
  • 12. klass: 1. Janar Varik, 2. Jaanika Kangur, 3. Agnes Kõmmus (kõik kolm Koidula kool, Sirje Miglai).
Andmed: Pärnu linnavalitsus

Emakeeleolümpiaadil oli rohkelt osavõtjaid

Eesti koolinoorte Pärnu piirkonnavooru emakeeleolümpiaadil selgus  7.–12. klasside õpilaste paremusjärjestus.

Linnakoolide emakeeleolümpiaad

  • 7. klass: 1. Märten Mägi (Sütevaka, Kalle Viik), 2. Marta Pauliine Mihkelson (Mai kool, Inga Kukk), 3.–4. Carina Kohv ja Tuuli Johanna Mihkelson (mõlemad Mai kool, Inga Kukk).
  • 8. klass: Ly-Sandra Kalbus (Paikuse pk, Monika Limberg), 2. Karl-Erik Volberg (Sütevaka, Maia Bubnov), 3. Siim Saarse (Kuninga kool, Kristiina Hunt).
  • 9. klass: 1. Hans Alfons Haljas (Vanalinna pk, Eve Hirvela), 2. Marta Kübar, 3. Emma Herta Ööbik (mõlemad Ülejõe pk, Diana Kiilu).
  • 10. klass: Emma Liisa Lõhmus (Sütevaka, Kait Vesik), 2. Lisette Baum (Koidula kool, Reet Kund), 3. Kaisa Talts (Sütevaka, Kait Vesik).
  • 11. klass: 1. Sandra Väliste (ühisgümnaasium, Kristiina Pahk), 2. Robyn Paulberg (Sütevaka, Kalle Viik), 3. Tuuli Leuke (Koidula kool, Ebe Saarna).
  • 12. klass: 1. Lisett Soomäe, 2. Mirjam Einaste (mõlemad Sütevaka, Kalle Viik), 3. Mihkel Türnpu (ühisgümnaasium, Kersti Jürgenson).
Andmed: Pärnu linnavalitsus

Kunstihuvilised noored võistlesid nii põhikooli- kui gümnaasiumiastmes

Kunstiolümpiaadi Pärnu piirkonnavoorus selgitati tublimad  põhikooli- ja gümnaasiumiastmes.

Linnakoolide kunstiolümpiaad

  • Põhikool: 1. Kirke Kirt, 2. Mirell Lank (mõlemad Sütevaka humanitaargümnaasium, juhendaja Ave Ojaberg), 3. Mirel Kallas (Rääma põhikool, Eve Popp).
  • Gümnaasium: 1. Triin Rahuoja, 2. Eunike Penu (mõlemad ühisgümnaasium, Marika Ristmäe), 3. Veronika Pavliuk (Koidula gümnaasium, Madli Lavin).
Andmed: Pärnu linnavalitsus

 

Märksõnad
Tagasi üles