Motosportlased kihutasid jäisel rajal pjedestaalile

Valgamaa jäärajasõidul kihutas tosinas masinaklassis kokku 102 motosportlast.
Valgamaa jäärajasõidul kihutas tosinas masinaklassis kokku 102 motosportlast. Foto: Rauno Kais

Pärnumaa võidusõitjad teenisid jäärajasõidu Eesti meistri- ja karikavõistluste teisel etapil Valgamaal Korijärve rajal neli esimest, viis teist ja kolm kolmandat auhinda.

Kõige nooremate motomeeste 50 ccm masinaklassis sai kahe sõidu kokkuvõttes taas etapivõidu Pärnu motoklubi poiss Theo Kolts, teiseks tuli Kenneth Simulask Pärnu Vihuri tiimist ja kolmas oli Erki Raudnagel AMB Racingust.

65 ccm klassis võitis esikoha Karl Teesalu Redmotost. Pärnu Almaca klubi sportlastest sai Mathias Vetkin neljanda koha, Travis Siilak oli 11., Caspar Vetkin 12. ja Kristjan-Erich Luhaäär 13. Vihuri motoklubi sõitja Frankie Lvovs lõpetas võistluse kuuendana.

Juunioride 85 ccm klassis nautis võidurõõmu Gregor Kuusk (Redmoto). Pärnu Vihuri tiimi sportlased Hugo-Brent Freimann, Karro Robert Jäärats ja Uku Kandelin saavutasid vastavalt kolmanda, viienda ja seitsmenda koha. Õrnema soo konkurentsis olid kolm kiiremat Kristin Karro (HRC Racing), Sandra Antonina (KTL Racing) ja Selyn Kazakova (Vihur).

MXA-klassis pani oma paremuse maksma Andre Park Redmotost, järgnesid Alex Vetkin Almaca klubist ja Marko Heinmäe Viljandist. Vihuri tiimi sportlane Sven Simulask kihutas viienda koha vääriliselt. MX2-arvestuses võitis esikoha Heido Havam (HRC) ja Karl Takk (Almaca) saavutas teise koha. Pärnu motoklubi esindajatest oli Aron Annerviek viies ja Mattias Graumann seitsmes.

Klassis MX Beginners kihutas pjedestaali kõrgeimale astmele Paikuse motomees Kevin Erkmann. Vihuri klubi sportlane Silvester Sarapik tuli kuuendaks, võitja klubikaaslane Janek Saare oli kümnes ja Marko Moks Tihemetsalt sai 13. tulemuse.

MXi hobiklassis võitis Hannes Hansman KTL Racingust, järgnesid pärnakad Peeter Volokitin, Genry Arras ja Aldrin Arukase. Paikuse klubi sportlastest oli Aho Aunapuu kuues ja Jarmo Lehiste üheksas. MX Openi konkurentsis oli parim Andre Park Redmotost. Meie meestest sai Toomas Palmissaar (Pärnu MK) viienda, Hanno Velt (Vihur) seitsmenda ja Hendrik Allsalu (Paikuse MK) kaheksanda koha.

Üle 40aastaste seenioride võistluse võitis viljandlane Marko Heinmäe ja pärnakas Aldrin Arukase teenis neljanda koha punktid. Kümme aastat eakamate motomeeste konkurentsis saavutas etapivõidu Pärnu motoklubi elav legend Jüri Makarov, teise auhinna vääriliselt kihutas Paikuse klubi liider Toivo Nikopensius ja kolmandaks tuli türilane Peeter Vaher. Makarovi tiimikaaslane Ain Randmaa sai kuuenda koha.

Quadracer’ite võidukihutamisel pani Pärnu motoklubi uhkus, kolmekordne Euroopa meister Kevin Saar taas oma paremuse veenva ülekaaluga maksma. Teise koha saavutas Carl Torn Paikuselt ja kolmas oli Martin Filatov Kagu motoklubist. Stenver Sarapik Paikuse MKst lõpetas võistluspäeva seitsmendana.

Jäärajasõidu Eesti meistri- ja karikavõistluste järgmine etapp sõidetakse 20. veebruaril Pärnu lahel Valgerannas.