Loomulikult on Pärnu spordihalli palliplatsid nüüd pikemat aega tühjad, hall ise aga avatud ja inimesed tööl. Kuna selle halli hinnakirjas puudub pallisaali individuaalse kasutamise teenus, siis hinnakirja kohaselt peaks üksi trenni teha sooviv korvpallipoiss maksma hommikul tunni eest 12 ja pärastlõunal 24 eurot. 36 eurot päevas!
Kuna 24. veebruaril on Pärnu spordihall ilmselt riigipüha tõttu suletud, korrutame 36 kuuega ja saame tulemuseks 216 eurot. See on pisut suurem summa kui ma nelja kuu eest Pärnu korvpalliklubile trennide eest maksan. Kas ma jõuan sellist summat nädalase saalikasutuse eest praegu maksta? Kahjuks mitte.
Helistasin hiljuti nii spordikeskuse juhatajale Riho Tipule kui ka linna spordinõunikule Maarja Tammaile. Ütleme nii, et nad kuulasid lapsevanema ja noorsportlase mure ära ja tõenäoliselt mõistsid seda, aga lahendust pakkuda ei suuda. Selgub, et ainus hind, mille iseseisev korrigeerimine on Pärnu spordikeskuse pädevuses, on spordirajatistes müüdava veepudeli oma. Kõigeks muuks on vaja linnavolikogu otsust.
On selge, et enne kui see otsus tuleb ja vastav muudatus hinnakirja tehakse, sulab õues lumi ära ja noorkorvpallurid saavad juba Pärnu rotarite rajatud Munamäe väljakul trenni teha. Lastestaadionil ilmselt ei saa, sest tõenäoliselt on see talv sealse kossuplatsi lõplikult amortiseerinud.
Ometi leidub lihtne lahendus. Pärnu spordihalli hinnakirjas on teenus “garderoobi kasutamiseta jooksuraja kasutamine”, mis maksab kaks eurot (aega pole isegi määratud). Koos garderoobi kasutamisega maksab sama teenus neli eurot. Ehk oleks taudiajast tingituna kaheeurose tunnipiletigagi võimalik pallisaalis harjutada? Või ühel platsipoolel? Iga palliväljakult sunniviisil eemal oldud nädala tõttu kaob üks noorsportlane nutimaailma. See on paraku reaalsus.