parnu

GALERII ⟩ Uue kunsti muuseum laienes kahele korrusele

Pärnu uue kunsti muuseumis avati Eesti maalikunstnike liidu aastanäitus. Pildil Liis Koger ja Jaan Elken. FOTO: Urmas Luik

Eilne päev on Pärnu uue kunsti muuseumile ajalooline, kuna muuseum laienes oma uues asukohas pangahoones Eesti maalikunstnike liidu aastanäitust avades teiselt korruselt esimeselegi. Suur osa suursugusest majast linnasüdames on nüüd põrandast laeni tulvil kunsti.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Seal, kus aastaid teenindasid inimesi tellerid, saab vaadata Puerto Rico, Hollandi, Rootsi ja Eesti art brut’i meistrite teoseid. Ja seal, kus aastaid oli rahvas harjunud käima automaadist raha välja võtmas, näitavad nüüd oma traditsioonilist käsitööd kihnlased.

Trepist üles mineja saab esmalt tutvuda Eesti Vabariigi 103. aastapäevale pühendatult Anu Raua, Nora Raba, Riho Kulla, Peeter Alliku loominguga. Kõik uue kunsti muuseumi teise korruse saalid aga on märtsi lõpuni Eesti maalikunstnike aastanäituse “Ajutine pind” päralt.

Muuseumi eestvedaja Mark Soosaar rääkis, et Pärnu linnavalitsus toetab neid praegu neljandikuga uue pinna kuludest. Kui see suhtarv tõuseks pooleni, oleks muuseumil rohkem lootust siin kauem püsida.

25.02.2021 27.02.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto