Kurgja talumuuseumis algas titebuum

Silvia Paluoja
, vabakutseline ajakirjanik
Copy
Pärast 24. veebruari on ilmale tulnud veel kolm talle ja peagi on oodata lisa.
Pärast 24. veebruari on ilmale tulnud veel kolm talle ja peagi on oodata lisa. Foto: Urmas Luik

Kurgjal Carl Robert Jakobsoni talumuuseumis algas titebuum, esimesed kaksikud talled sündisid nagu kingitusena vabariigi aastapäevaks.

Talumuuseumi loomakasvataja Helgi Nurm rääkis, et kaksikud olid poiss ja tüdruk ehk siis oinas ja utt. Pärast 24. veebruari on ilmale tulnud veel kolm talle ning peagi on järgmisi lambalapsi oodata. Kurgja talu asutaja Jakobsoni traditsiooni järgides peetakse muuseumtalu laudas vaid Eesti valgepealist tõugu lambaid, keda on kokku 14.

Eesti maatõugu karja on järelkasvuna sündinud kaks vasikat, esimene lehmik sündis 19. jaanuaril ja järgmine lehm peaks poegima naistepäeva paiku.

Kurgjal peetakse veel nelja Eesti tõugu hobust ja paarikümmet kana.

Talumuusemi põllumajandus- ja haldusosakonna juhataja Taivo Esula rääkis, et kariloomad on talvesöödaga hästi varustatud, kuigi haistavad juba kevadet.

„Talumuuseum on külastajatele nüüd koroonaviiruse tõkestamiseks kuu aega kinni, nii et loomalapsi näevad külastajad siis, kui need on juba suuremaks kasvanud,” möönis Esula.

Ilusate päikseliste ilmadega on muuseumi alal siiski jalutajaid ja varsti algab jääminek Pärnu jõel, kus Kurgja veskisilla lähedal on paarikümne sentimeetri paksune jääkaas juba paisunud.

Külastushooajal, kui koroonakriis leeveneb, on külastajatel võimalik eeldatavasti tutvuda pikalt remondis olnud peamajas ajakohastatud väljapanekuga.

Märksõnad

Tagasi üles