P, 26.03.2023

Galerii ⟩ Naistepäeva eel käib aiandis kibekiire töö aovalgest hilisõhtuni

Naistepäeva eel käib aiandis kibekiire töö aovalgest hilisõhtuni
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Pereema Sirle Kase teeb aiandis kõike, mida parasjagu vaja: kastab, pakib lilli, müüb. Kuigi teinekord venivad tööpäevad nii pikaks, et uneaega jääb vaid mõni tund, ei kujuta ta end muud tööd tegemas ettegi.
Pereema Sirle Kase teeb aiandis kõike, mida parasjagu vaja: kastab, pakib lilli, müüb. Kuigi teinekord venivad tööpäevad nii pikaks, et uneaega jääb vaid mõni tund, ei kujuta ta end muud tööd tegemas ettegi. Foto: Urmas Luik

Esmaspäeval ees ootav naistepäev on lillemüüjatele kibekiire müügiaeg. Sindis kümmekond aastat selleks puhuks tulbimerd ajatanud Kase aiandis ei too tähtpäev rikkust majja. Nii kinnitab perefirma töötaja Kardo Kase, kelle sõnutsi on tõtt-öelda hea, kui tänavu lilleilule peale maksta ei tule.

Naiste pidupäevaks õite ettekasvatus toimub Kase aiandis ühes kasvuhoones 200 ruutmeetril, kus tänavu tõuseb sibullilli üle 90 000. Paarkümmend aastat suvelilli ja köögivilju kasvatanud ettevõttel on rohemajades pinda 900 ruutmeetrit.

Kui kõrvalseisjale võib tunduda, et kasvuhoonetes käib vilgas elu vaid pool aastat, algab töine aeg tegelikult jaanuaris ja kestab aasta lõpuni. Sindi perefirmas on ametis kõik leibkonna liikmed: peale perepoja ka ema, isa ja vanaema.

“Tal näpud kogu aeg sügelevad,” ütleb lapselaps muiates. Aiandi algusaega on Kardo jutu järgi raske määratleda, sest lilli kasvatas juba tema vanavanaema, kes vähesel määral tegeles sordiaretusegagi. Kardo ise on kasvuhoones vanemate sabas sibanud sellest ajast, mil käima hakkas.

Märksõnad
Tagasi üles