Pärnu sõudjad kogusid Eesti sisemeistrivõistlustel kaheksa kulda

Ingrid Võsu õpilane Liisu Mitt (paremal) tuli sisesõudmises Eesti meistriks.
Ingrid Võsu õpilane Liisu Mitt (paremal) tuli sisesõudmises Eesti meistriks. Foto: Pärnu Sõudeklubi/Facebook

Täna tipnes kohalik sisesõudehooaeg virtuaalse esivõistlusega. Meestest näitas parimat aega alla 23aastaste seas võistelnud Leo Muiste (Viljandi SK), naistest ei leidunud vastast Liisu Mitile (Pärnu SK).

Koroonaviiruse tõttu oli virtuaalne formaat – võistlejad sõudsid endale meelepärases kohas, ergomeetrid üle interneti võistlustarkvaraga ühendatud – ainus lahendus, et meistreid 24 kategoorias selgitada.

Riigi esisõudjatega samal ajal selgusid neljast etapist koosneva sõudeliidu sisesõudesarja ja akadeemilise spordiliiduga koostöös korraldatud üliõpilasmeistrivõistluste parimad. Pärnakad tõid suvepealinna kaheksa kulda.

Kuna Itaalias Rooma lähistel Sabaudias olümpiakvalifikatsiooniregatiks valmistuvad tipptegijad, teiste seas mullu meistrikulla võitnud Allar Raja, jäid jõuproovist kõrvale, oli poodium uustulnukatele vaba. Selle võimaluse pööras enda kasuks Pärnu sõudeklubi noortetreener, endine saavutussportlane Nikita Konstantinov, kes läbis 2000 meetrit 6.13,3ga. Talle järgnesid Rasmus Tensing (TÜASK) 6.17,7 ja Margus Kodasma (Pärnu SK) 6.17,8ga. Päeva parima aja eest hoolitses alla 23aastaste klassis võitnud viljandlane Muiste, kes sai kirja 6.06,4.

Kuigi olümpiamehed ei saanud medalimängus kaasa lüüa, on põhjust rääkida neistki: talvise sarja võitis esimesel kolmel etapil triumfeerinud Tõnu Endrekson (Pärnu SK), kellele järgnesid Jüri-Mikk Udam (Tallinna SK) ja Kaspar Taimsoo (Viljandi SK).

Naiste seas kaitses 6.56,1ga tiitlit Mitt, edestades klubikaaslast, 6.58 kirja saanud Elo Luike. Kolmandana lõpetas Katariina Johanna Järvsoo (Tallinna SK), aeg 7.31,1.

“Plaanisin isiklikku rekordit parandada, aga sekund jäi puudu. Pidanuksin esimeses pooles julgemalt peale minema, kuid pelgasin tempot tõsta,” rääkis võidunaine, tänades Luike kõva surumise eest.

“Ta pakkus mulle tugevat konkurentsi. Teadsin, et rivaal on kõva lõpuga ja meil võib tulla nina ninas sõit,” jutustas PPA Lääne prefektuuris uurijana töötav atleet.

Sarja arvestuses võitis Mitt Järvsoo ja Ekaterina Grigorjeva (Emajõe aeruklubi) ees.