GALERII ⟩ Endla suvelavastuse trupp alustas teekonda Põrgupõhja

Endla teater alustas suvelavastuse "Põrgupõhja uus Wanapagan" proovidega praegusele ajale kohaselt distantsilt. Alustuseks viis lavastaja Kaili Viidas tekstiraamatud kõigile koju kätte. Pildil Ago Andersoniga. FOTO: Anne-Ly Sova

Lavastaja Kaili Viidas tegi pühapäeval tiiru peale näitlejate kodudele Pärnus ja kaugemalgi, et öelda kõigile üks vahetu tere ja anda isiklikult kätte Endla tänavuse suvelavastuse tekstiraamatud. Esmaspäeval toimus esimene Zoomi proov, igaüks oma kodus, et enne jaani jõuda Wanapaganaga katlamajja.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Maailmakirjanduse tippteoste sekka arvatud “Põrgupõhja uus Vanapagan” (mis suvelavastuses saanud V asemele W) on Anton Hansen Tammsaare viimane romaan, mille ümber hõljub mõnetine müstika oreool.

Kirjutatuna vahetult enne teise maailmasõja puhkemist ja kirjaniku enda ootamatut surma südamerabandusse tema kabinetis, keerleb selle sisu ja sündmustik Eesti rahva muinasjuttudest tuntud tegelaste Kaval-Antsu, maa peale inimeseks tulnud Vanapagana ja eksistentsiaalsete küsimuste ümber. Et kuidas elada õigesti? Või kas käes on ühe ajastu või maailmakorra lõpp?

20.04.2021 22.04.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto