Sindi külje alla rajatava silla nimekonkursile saadeti 48 pakkumist. Vaadake, mille rahvas võitjaks hääletas!

Uus sild peaks kõigi eelduste kohaselt valmima 2026. aastaks. FOTO: Mailiis Ollino

Sindi ja Tammiste vahele rajatakse lähitulevikus sild, mis nimekonkursi tulemusel ristitakse Tammiste sillaks.

Tori valla korraldatud konkursile laekus 48 nime. Peamiselt käidi välja selliseid, mis olid kahest kohanimest kokku pandud, nagu näiteks Tamsi, Simmiste, Sinitamme, Sindiste. Aga pakuti ka koha eripäradest tulenevaid nimesid: Linnutee, Tindisaarte, Tindi ja Linnuriigi sild.

Kahel korral pakuti nime Susi sild, sest sealkandis on tihti nähtud hunte ringi luusimas. Veel käidi välja piirkonnale omaseid nimesid nagu Wöhrmanni, Oru, Kariste ja Kõrsa.

Seejärel sai veebihääletusel valida lemmiknime kõikide esitatud kandidaatide hulgast. Hääletati 331 korda ning kõige populaarsemaks osutusid Tammiste (48 häält), Simmiste (41) ja Tindisaare sild (28).

Ettepanekuid ja hääletuse tulemusi võttis vallavalitsuse nimekomisjon arvesse ja kooskõlastas need transpordiametiga. Vallavalitsus pani transpordiametile ette nimetada silda projekti dokumentides edaspidi Tammiste sillaks. “Kui tulevikus silla ehitustööd algavad, siis teeb vallavalitsus volikogule ettepaneku nimi kinnitada ja saab ametlikult määratuks,” selgitas abivallavanem Signe Rõngas.

Sillaehituse plaan ulatub aastasse 2012, mil kehtestati Via Baltica teemaplaneering, mis näeb ette Pärnu suure ümbersõidutee, kuhu suunatakse praegu Tallinna–Riia suunal linna läbivad raskeveokid.

Tegu on kavandatava 24,3 kilomeetri pikkuse maanteelõiguga, mis saab alguse Tori vallast Räägu külast ja taasühineb Pärnu–Ikla maanteega Häädemeeste vallas Reiu külas. Pärnu jõgi ületatakse uut, Tammiste silda pidi.

Planeeritav uue silla asukoht. FOTO: Kuvatõmmis

Kavandatav sild ületab jõge Sindi linna üldplaneeringu kaardi kohaselt vasakkaldalt vaadatuna uue surnuaia ja sealt lähedalt kulgeva kõrgepingeliiniga külgneval alal. Lõigu pikkus on 1,5 kilomeetrit. Kaardil järge vedades läheb see üpris lähedalt mööda Kalda tee elamurajoonist.

Esimeses etapis kavandatav sild on 1+1-sõidurajaga ning ühenduses Pärnu–Rakvere–Sõmeru ja Pärnu–Tori maanteega ja seal tohiks sõita kuni 90 kilomeetrit tunnis. Asetus peab võimaldama silda tulevikus laiendada 2+2-rajaliseks mahuka teede ja silla ümberehituseta, lubatud suurim tunnikiirus hakkab siis olema 120 kilomeetrit.

Mullu jaanuaris uuendatud riikliku teehoiukava põhjal peaks Tammiste silla ehitus algama aastal 2024 ja kestma 2026. aastani.

Nimekomisjon valib välja ka parimad pakkumised, mille tegijatele toimetatakse kätte auhinnad.

29.04.2021 04.05.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto