N, 29.09.2022

Aidake koguda Pärnumaa spordiajalugu

Pärnu Postimees
Aidake koguda Pärnumaa spordiajalugu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Praegu saab Pärnumaa spordiajaloo veebilehel lugeda üheksast spordialast. Pildil Uno Koorti lasterühma vehklemistreening Pärnu 4. keskkooli (praeguse Ülejõe põhikooli) võimlas.
Praegu saab Pärnumaa spordiajaloo veebilehel lugeda üheksast spordialast. Pildil Uno Koorti lasterühma vehklemistreening Pärnu 4. keskkooli (praeguse Ülejõe põhikooli) võimlas. Foto: Erakogu

Augustis 2017 sai endine spordiajakirjanik Enn Hallik Pärnu linnalt loomestipendiumi, uurimaks Pärnumaa spordiajalugu, et kirjutada see raamatuteks.

Üle kolme aasta kestnud uurimistöö tulemusena on Enn Hallikul kogutud suur hulk materjali, millest osa ka läbi kirjutatud ja Pärnu linnavalitsuse hallatavale veebilehele spordiajalugu.parnu.ee koos fotodega kõigile tasuta uudistada riputatud.

Esialgu on veebilehel üheksa üsna suvaliselt valitud spordiala areng Pärnumaal esimestest ilmingutest tänapäevani, täielik ülevaade pärnumaalaste osalemise kohta nii suve- kui taliolümpiamängudel, Pärnumaa spordikoolide ajalugu ja mõne spordiklubi teekond läbi aastate.

Uurimine ja kirjutamine jätkub, järjest täienevad Halliku juba alustatud rubriigid ja lisanduvad kirjutised Pärnumaa sportimispaikade ajaloost, Pärnumaal peetud suurematest spordivõistlustest, Pärnumaal spordivarustuse tootmisest, olulisematest spordipersoonidest.

Spordiajaloo uurija Enn Hallik on väga tänulik senitehtu kohta tulevate igasuguste märkuste ja täienduste eest, aga ka kõikvõimaliku abi eest, olgu see siis mõne teema uurida või kirjutada võtmine, ajalooliste fotode pakkumine.

„Ajalugu on väga põnev! Aga iga päevaga jääb mäletajaid vähemaks ja rändab kusagil prügikasti väärtuslikke fotosid. Talletagem siis olnut, et hiljem taastamatu pärast kahju ei oleks,” kutsus Hallik üles.

Kontakti saab Enn Hallikuga telefonil 510 3712, e-kirja teel ennhallik@gmail.com või Facebookis.

Märksõnad
Tagasi üles