Kevadregati auhindu jagus nelja klubi purjetajatele

Lisbeth Taggu purjetas kodulahel teise auhinna vääriliselt.
Lisbeth Taggu purjetas kodulahel teise auhinna vääriliselt. Foto: Pärnu jahtklubi

Pärnu Kevadregati kolmandal päeval tuli noortel purjetajatel oma oskusi näidata õrnas lõunatuules.

Kõige nooremate merekarude Optimisti klassis hoidis teisel päeval liidriks kerkinud Raul Ottesson Tallinna jahtklubist napilt oma kohta. Teise auhinna vääriliselt seilas võitjaga sama punktisumma kogunud Pärnu poiss Marin Rahnel ja kolmanda pjedestaaliastme hõivas Rahneli klubikaaslane Andrias Sepp. Laura Marii Taggu lõpetas regati kaheksanda kohaga ja Sharon Peetrimäe oli üheksas.

Laser 4,7 klassi paadid sööstavad rajale.
Laser 4,7 klassi paadid sööstavad rajale. Foto: Pärnu jahtklubi

Kuni 12aastaste konkurentsis noppisid Pärnu jahtklubi treenerite kasvandikud kaks medalit: kuldne riputati Liise-Kärt Liiberi kaela, pronksi pälvis Leene Väliste ja kahe kange piiga vahele mahtus Teodor End Uku Kuuse purjespordikoolist.

Ülejäänud pärnakatest oli Aron Poolma 13., Emma Mia Kaar 14., Daniel Johan Andres Õunap 21., Karl Oskar Vare 23., Erik Väljaäär 24. ja Luise-Riin Liiber 27.

Klassis Laser 4,7 võitis seitsme sõidu kokkuvõttes pealinna kalevlanna Mia Marin Lilienthal, teise auhinna teenis Pärnu neiu Lisbeth Taggu ja kolmandaks tuli võitja klubikaaslane Karolin Härm. Pert Salundile kuulus viies koht ja avapäeval regatti juhtima läinud Angeliina Maria Isabel Õunap pidi lõpuks leppima kuuenda kohaga. Karel Ratnik oli seitsmes ja Liise Väliste 11.

Zoom8 klassis seilasid pjedestaalile Mia Lipsmäe Uku Kuuse koolist, Britta Maipuu Kalevi jahtklubist ja Maria Vettik Tallinna jahtklubist. Dagne Aasmaa sai kaheksanda koha ja Kevin Aus oli 13.

Laser Radialide võistlusel oli konkurentidest peajagu üle kalevlanna Romi Safin, kes seitsmest sõidust napsas kuus esikohta. Pjedestaali madalamad astmed kuulusid Henry Raunistele Rein Ottosoni purjespordikoolist ja võitja klubikaaslasele Richard Marcus Argele.

Eeloleval nädalavahetusel purjetavad kodulinna avamerejahtide meeskonnad kodulahel Jaan Hermani mälestusvõistlusel.