Pärnakad alustasid EM-regatti lootusrikkalt

Pärnu jahtklubi lipu all seilav Sugar 3 meeskond saavutas Euroopa meistrivõistluste avasõidus teise koha. Foto: Andrea Carloni

Itaalias Capri saarel alanud ORC-klassi avamerepurjekate Euroopa meistrivõistlustel seilab kolmes grupis kokku 63 jahti ja esindatud on 11 riiki.

Regati esimesel etapil, 155 meremiili pikkusel distantsil saavutas kõige väiksemate paatide C-grupis võistleva Pärnu jahtklubi auliikme Ott Kikkase meeskond jahil Sugar 3 itaallaste Scugnizza järel teise koha ja kolmas oli kodustel vetel seilav Zigozago. Esikolmikule järgnesid sakslaste Topas, Itaalia jaht Northern Light ja Hispaania tiim purjekal Meerblick Fun.

B-grupis võistleva Pärnu jahtklubi auliikme Aivar Tuulbergi Katariina II alustas regatti viienda kohaga. Etapivõidu sai Rumeenia meeskond jahil Essentia 44, järgnesid itaallaste Fantaghiro, Mela ja Bewild. Suurimate jahtlaevade A-grupis jõudsid esikolmikusse Tengher ja Ulika Itaaliast ning Fever Suurbritanniast.

Nädala lõpuni kestvate tiitlivõistluste järgmised sõidud toimuvad lühirajal.