Superkrossis püstitati osavõtjate rekord

Mitsubishit taltsutav Kevin Allik pani oma paremuse maksma nii esiveoliste klassis kui superfinaalis. Foto: Pille Russi

Pärnumaa tehnikaspordiklubi Erki Sport superkrossihooaja kolmandal etapil kihutas Laitse rallipargi rajal Milworks OÜ karikatele 110 autosportlast ja paremus selgus tosinas arvestuses.

Esiveoliste autode finaalsõidus oli kiireim Kevin Allik (Mitsubishi Colt), teiseks tuli Kristjan Kutsar (Ford Fiesta) ja kolmanda koha sai Erki Külvi (Honda Civic). Noorte konkurentsis võitis etapi Caspar Pärn (VAZ 2106), pjedestaali teise astme hõivas Toivo Uusna (Volkswagen Golf 2) ja kolmas oli Marten Saar (Toyota Yaris).

Tagaveoliste klassis pani teist võistlust järjest oma paremuse maksma Vjatšeslav Serov (Ford Sierra), järgnesid BMWga kihutanud Kris Hahn ja Andrus Vendel.

Vabaklassis nautis võidurõõmu noor autosportlane Marko Muru (Honda Civic Type R), teise auhinna teenis Arvo Kask (Škoda Fabia) ja kolmandana kihutas finišisse Andreas Aruaas (Ford Fiesta MK 6).

650 ccm krosskartide finaalsõidu lõpetas esimesena Karl Martin Miliste, kannul Laur Langeproon ja Rait Sööt ning 125 ccm klassis sai esimese auhinna Georg Steve Supper.

Sprindi noorteklassis oli kolme sõiduvooru kokkuvõttes parim Karl-Kenneth Neuhaus (Honda Civic), teise auhinna teenis sama marki autol kihutanud Robin Allik ja kolmandaks tuli Eerik Hunt (VAZ-2107).

Esikveoliste autode arvestuses võitis esikoha kahes klassis startinud Muru, järgnesid Keven Serbin (Honda Civic) ja noorteklassi kiireim Neuhaus.

Tore on tõdeda, et püstitasime Laitse rajal superkrossi osavõtjate rekordi, seni oli meie sarja arvukaimal võistlusel startinud tänu lõunanaabritele 96 autot.

Eiki Eriste, superkrossi peakorraldaja

Tagaveoliste klassis tuli esimeseks Sander-Erik Tiits (BMW), madalamad pjedestaaliastmed kuulusid Kristjan Priilinnale (Volvo 740) ja Geilo Valdmannile (BMW E36).

Vabaklassis osutus kiireimaks Urmo Kaasik (Subaru Impreza), teise auhinna teenis Lembit Nõlvak (Audi S1) ja kolmanda koha sai Kaino Traumann (Toyota Yaris GR).

Õrnema soo esindajate hulgas olid kolm kiiremat Maria Roop (Seat Ibiza), Kärolin Soolepp (Mitsubishi Colt) ja Melita Magda (Lada-2108).

Seitse ringi kestnud superfinaalis suutis viimasest reast startinud Kevin Allik taas oma paremuse maksma panna, teisena lõpetas Erki Külvi ja kolmandana Alar Allik (Mazda MX3).

“Tore on tõdeda, et püstitasime Laitse rajal superkrossi osavõtjate rekordi, seni oli meie sarja arvukaimal võistlusel startinud tänu lõunanaabritele 96 autot,” rääkis superkrossi peakorraldaja Eiki Eriste. Ta tõi esile, et seekord esindas Lätit vaid krosskardil kihutanud Marta Starka.

Praeguste plaanide kohaselt jätkub superkrossi karikasari juuni esimesel nädalavahetusel Audru ringraja rallikrossirajal.