T, 29.11.2022

Galerii ⟩ Tudengite piltvaibad tutvustavad gobeläänikunsti muutumist ajas

Anu Jürisson
, kultuuritoimetaja
Tudengite piltvaibad tutvustavad gobeläänikunsti muutumist ajas
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Esiplaanil fotorealistliku gobelääni “Marilyn” ­autor on Triinu Pungits, kes ­vahepeal saanud ­rahvusvaheliselt tuntuks hoopis moekunstnikuna.
Esiplaanil fotorealistliku gobelääni “Marilyn” ­autor on Triinu Pungits, kes ­vahepeal saanud ­rahvusvaheliselt tuntuks hoopis moekunstnikuna. Foto: Urmas Luik

Tudengite kootud piltvai­pade näitus ­“Tähendused” avab ukse kõrgema kunstikooli Pallas tekstiiliosakonna varamu kõige kaugematesse soppidesse ja tutvustab valikut veerand­sajandi vältel valminud gobelääne.

Esmalt nägi sama väljapanekut tänavu aprillis Tartus galeriis Pallas piirangute tõttu suletud uste taga, nüüd avaneb vaatajal võimalus piltvaipu oma silmaga kaeda Pärnus uue kunsti muuseumis. Väljas on 41 tööd 40 autorilt.

Piltvaiba kursus on Pallase tekstiili õppekavas kolmandal õppeaastal. Selleks ajaks on üle poole õpingutest läbi ja kogemusi, töötamaks kompositsiooni, värvi ja materjaliga, juba omajagu. Nii saab gobelään­tehnika tundmaõppimise kõrval keskenduda tähendusele, teose sõnumile ja leida selle avamiseks just endale sobiva väljendusviisi.

Märksõnad
Tagasi üles