Motosportlased tõid Äksi krossilt kaks auhinda

Theo Kolts Pärnu motoklubist pani oma paremuse taas maksa ja võitis 50cc klassis kulla. Foto: Rauno Kais

Motokrossi Eesti noorte karika-, naiste ja pit bike-klassi meistrivõistluste avaetapil Äksi rajal selgus paremus kümnes arvestuses. Pärnakad Theo Kolts ja Carita Lomp tõid koju kaks karikat.

50 ccm masinaklassis pani kahe sõidu kokkuvõttes oma paremuse taas maksma Theo Kolts Pärnu motoklubist, teiseks tuli lõunanaaber Patriks Cirulis ja kolmanda koha saavutas Kristofer Valk (Sõmeru Racing).

Õrnema soo võidukihutamisel teenis Pärnu motoklubi sportlane Carita Lomp tosina konkurendi seas kolmanda auhinna. Pjedestaali kõrgeima astme hõivas Kadri Ehamäe (SK Yamaha Keskus) ja teine oli Otepää piiga Karleen Randveer.

85 ccm klassis oli parim Gregor Kuusk (Redmoto Racing), 65 ccm arvestuses nautis võidurõõmu Kuuse klubikaaslane Karl Teesalu ja Quad 100 võistlusel tuli esimeseks kodurajal kihutanud Karl Koho.

Pit bike MXi Eesti meistrivõistluste avaetapil oli kiireim Juss Maidla (Kagu MK).

Pit bike Semi88 täiskasvanute arvestuses võitis etapi Sander Rebane (Pitpro) ja juunioride esimese auhinna teenis Abja noormees Ralf Karu. Äksi klubi karikasarjas sai MX Openi klassis esimese koha Henri Aramaa (Redmoto Racing) ja noorimate motomeeste 50-miniklassis oli parim Niklas Johanson (Saare Racing Service).

Eesti noorte karikasarja teine ja 50 ccm masinaklassi meistrivõistluste esimene etapp sõidetakse 10. juulil taas Äksis.