Noored merekarud tõid Saaremaalt kuus auhinda

Optimisti taltsutav 12aastane Martin Rahnel seilas Saaremaa regatil teise auhinna vääriliselt. Foto: Riina Ramst

Pärnu jahtklubi purjespordikooli kasvandikud teenisid svertpaadisõitjate Eesti karikasarja esimesel etapil, Saaremaa merispordi seltsi regatil ühe esimese, ühe teise ja neli kolmandat auhinda.

Kolm päeva kestnud võistlusel seilas Roomassaare sadama akvatooriumil kolmes paadiklassis kokku 173 sportlast ja esindatud oli tosin jahtklubi.

Kuni 16aastaste Optimisti klassis nautis 81 konkurendi seas võidurõõmu kodustel vetel purjetanud Kaur Vesberg, pjedestaali madalamad astmed kuulusid Pärnu jahtklubi poistele: teise auhinna pälvis Martin Rahnel ja kolmandaks tuli Andrias Sepp.

Õrnema soo arvestuses oli parim Ann Carolin Victoria Vürst Tallinnast, järgnesid Kristiina Larssen Uku Kuuse purjespordikoolist ja Pärnu piiga Emma Mia Kaar. Laura Marii Taggu oli viies, Liise Kärt Liiber kuues ja Sharon Peetrimäe üheksas. Kuni 12aastaste konkurentsis teenisid kaksikõed Liise Kärt ja Luise Riin Liiber vastvalt esimese ja kolmanda auhinna.

Laser 4.7 klassis võitis regati Mia Marin Lilienthal Kalevi jahtklubist, teiseks tuli hiidlane Jorgen Kuivonen ja kolmas oli Katariina Roihu Tallinna jahtklubist.

Üldarvestuses neljandana lõpetanud pärnulanna Lisbeth Taggu pälvis neidude kolmanda auhinna. Angeliina Maria Isabel Õunap seilas viienda koha vääriliselt ja Liise Välistele kuulus seitsmes koht. Meie noormeestest oli parim 52 purjetaja seas üheksandana regati lõpetanud Karel Ratnik.

Optimisti klassis jahtis Eesti karikasarja punkte 81 noorpurjetajat.
Optimisti klassis jahtis Eesti karikasarja punkte 81 noorpurjetajat. Foto: Pärnu jahtklubi

Klassis Zoom8 seilasid pjedestaalile kalevlanna Britta Maipuu, Mia Maria Lipsmäe Uku Kuuse koolist ja Maria Aleksandra Vettik Tallinna jahtklubist.

“Saaremaal puhusid reedel ja pühapäeval valdavalt nõrgad ja keerutavad tuuled, kuid laupäeval kostitas ilmataat võistlejaid priskete põhjakaare puhangutega,” rääkis Pärnu noori merekarusid juhendav Valdor Telve. “Kõige rohkem teeb rõõmu, et meie Optimisti klassi esinumbrite Martini ja Andriase selja taga hakkab tuult tiibadesse saama uus põlvkond andekaid tüdrukuid ja poisse.”

Svertpaadisõitjate Eesti karikasarja järgmisel regatil purjetavad kolme paadiklassi sportlased juuni teisel nädalavahetusel Pärnu lahel.