Vibulaskjad naasid karikavõistlustelt kümne auhinnalise kohaga

Lauri Habakuk
, tegevtoimetaja
Märklehed. Illustreeriv arhiivifoto.
Märklehed. Illustreeriv arhiivifoto. Foto: Elmo Riig

Pärnu Meelise vibuklubi Leili Kuke juhendatavad noored sportlased võitsid Järvakandis Eesti karikavõistlustelt kümme auhinnalist kohta.

Mariann Hanna Johanson triumfeeris 476 silmaga juunioride klassis, Marielle Laasma tuli samas klassis kolmandaks, lastes 436 silma.

Kirill Golikov ja Liis Kirsch saavutasid mõlemad kadettide hulgas pronksise koha, lastes vastavalt 504 ja 465 silma.

Noorte klassis tuli Mia Norah Niitepõld 634 silmaga karikavõitjaks, edestades üheksat konkurenti. Egert Pähkel tuli samaealiste poiste arvestuses 642 silmaga teiseks, lastes parema tulemuse 12 rivaalist.

Noorimas vanuseklassis, tidettide arvestuses, saavutasid Marten Mäger ja Sebastian Värk kaksikvõidu, lastes vastavalt 693 ja 645 silma. Samaealine Elizabeth Tamson saavutas 696 silmaga silmaga hõbedase koha, kaotades võitjale vaid kahe silmaga.

Sportlased lasid karikavõistlustel kaks korda läbi 36 noolt: juuniorid 70, kadetid 60, noored 30 ja tidetid 15 meetrilt.

Karikavõistlused polnud suvepealinna vibusportlaste esimene võistlus välishooajal, 15. mail avas ligemale poolsada Maarjamaa vibulaskjat Pärnus vibuhooaja. 5. juunil mälestavad vibusportlased Pärnus suurmeistrit ja armastatud treenerit Eve Suitsu.