R, 9.06.2023

Galerii ⟩ Kurgja taluhäärberi õuel ärkavad ellu Tammsaare ja Jakobsoni suletööd

Facebook Twitter
Comments
Kurgjal ärkavad ellu Tammsaare teoste naistegelased. Üks neist, Juudit (Piret Laurimaa), tahab tappa Olovernest ja peab temaks Põrgupõhja puhketalu töömeest (Sepo Seeman).
Kurgjal ärkavad ellu Tammsaare teoste naistegelased. Üks neist, Juudit (Piret Laurimaa), tahab tappa Olovernest ja peab temaks Põrgupõhja puhketalu töömeest (Sepo Seeman). Foto: Urmas Luik

Kurgja talumuuseumi veski­rataste vahel mühiseva vee ja arglikult määgivate lambatallede vahel toimetas eile Pärnu suveteater ja valmistus esimese väliprooviga lavastuse “Indrek ja heledad hääled” nädala pärast toimuvaks esietenduseks.

Sõõm värsket õhku pärast veebiproovides veedetud kuid mõjus näitlejatele nii kosutavalt, et kui me fotograafiga taluõele jõudsime, nautisid nad, ninad taeva poole, sooja suveilma: parasjagu oli just puhkehetk. Eriti magus oli prooviaeg Sepo Seemanile, kelle 50. sünnipäeva selle lavastusega ühtlasi tähistatakse ja kes meie kohale jõudes parajasti laval selili peesitavat töömeest kehastas. “Mõtle, kui vihma ladistab,” viskas ta nalja, ent tõdes, et sellist lavastust tehes juubelit ­tähistada on unelmate olukord. “Ma ei tea, kas meie tiivad ­kannavad, aga ma arvan, et ­kannavad, meil on väga tugev trupp.”

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles