Järelvaadatav ⟩ Rootslanna teenis CHI Pärnu koolisõidu maailmakarika etapil meie olümpialase ees napi võidu

Täna Pärnumaal Maria talu ratsakeskuses toimunud koolisõidu maailmakarika etapi muusikalises vabakavas saavutas napi esikoha rootslanna Gunilla Byström hobusel Vectra, edestades vaid pooleprotsendilise vahega Dina Ellermanni ja Donna Annat.

Kolmandale kohale sõitsid end eilsed võitjad, Stella Hagelstam ja Sangraal Soomest.

Täna peetud muusikaline vabakava andis sportlastele ka väärtuslikke maailmakarika edetabelipunkte.

Grand prix’le järgnenud väikse ringi muusikalises vabakavas läks võit sarnaselt eilsele Soome. Selle saavutasid tulemusega 71,775 protsenti Elisabet Ehrnrooth ja Machaco, kellele järgnes parima eestlasena Tiina Kuusmann hobusel Romantika tulemusega 70,367 protsenti. Kolmandaks sõitsid end Dalia Katinaite-Pranckeviciene ja Amica tulemusega 68,8 protsenti.

Päeva esimeses pooles peetud juunioride muusikalises vabakavas läks kogu esikolmik Soome sportlastele. Esikoha saavutas Pinja Järvinen hobusel Fahrenheit 44. Teiseks sõitsid end Sabina Saloniemi ja Glenn Van’T Gestellhof. Kolmanda koha saavutasidAnni Plith ja Midt-West Zalando.Parima eestlasena jõudis auhinnalisele neljandale kohale Laurel Leisna hobusega Calendula.

Rahvusvahelises laste võistlusklassis olid parimad Soomet esindanud Peppi Kakko ja Damasco Caniceira. Teisele kohale tuli eilne võitja Maria Mägi hobusel Shampagna. Kolmanda koha saavutas taas Soome sportlane Gea Patricia Salminen.

Rahvusvahelise poniklassi muusikalise vabakava võistluse võitsid Roosa Salo ja Sir Maximus Welshwarrior Soomest. Teisele kohale sõitsid end Eestit esindanud Lisette Kivro ja Mc Gregor J. Kolmanda koha saavutas Venla Lahtinen hobusel Daugaarden’s Nichole.

Päeva lõpetanud noorte ratsanike vanuseklassi rahvusvahelise võistluse võitsid Helena Kaal ja Cassander. Teiseks sõitsid end Soomet esindanud Eerika Hakala ja American Beauty. Kolmandale kohale jõudis Maian May Kesküll hobusel Kevins.

Täna jätkasid Pärnus oma võistlust ka rakendisportlased, kes asusid starti maratonis. Keskmises rahvuslikus klassis saavutas esikoha Pille-Riin Viilup hobusega Ristik. Madalamas rahvuslikus klassis jätkasid võidulainel eile edukalt alustanud Laura Rea ja Raja Teele. Kõrgemas rahvusvahelises klassis tegid taas esikohaväärilise soorituse Riina Rõa ja poni Pin Rock's Poppius. CHI-H1 kõrgemas klassis saavutas esikoha Lätit esindanud Dace Sture hobusel Callija.

CHI Pärnu jätkub ka järgmisel nädalal ning 10.-13. juunil on starti oodata takistussõitjaid, kes võistlevad kõrgustel kuni 145 sentimeetrit.

Võistluste avapäev

Eile peeti Maria talu ratsakeskuses koolisõidu maailmakarika etapi grand prix sõit, mille võitis soomlanna Stella Hagelstam hobusel Sangraal tulemusega 70 protsenti. Parima eestlasena saavutas teise koha Dina Ellermann hobusel Donna Anna, kelle tulemuseks kujunes 68,478 protsenti.

Samas sõidus tulid kolmandaks Rootsit esindanud Gunilla Byström ja Vectra.

See sõit oli kvalifikatsiooniks maailmakarika arvestuse muusikalisele vabakavale, mille tulemusel jagatakse sportlastele ka maailmakarika edetabelipunkte.

Grand prix’le järgnenud väikse ringi sõidus läks võit samuti Soome. Selle saavutasid Elisabet Ehrnrooth ja Machaco, kellele järgnes parima eestlasena Tiina Kuusmann hobusel Romantika. Kolmandaks sõitsid end Dalia Katinaite-Pranckeviciene ja Amica.

Päeva esimeses pooles peetud juunioride sõidus saavutas esikoha Soomet esindanud Pinja Järvinen hobusel Fahrenheit 44. Teiseks sõitsid end Laurel Leisna ja Calendula, eestlastest pääses auhinnalisele viiendale kohale ka Emma Tuvi hobusega Sundorfs Redina-Dot.

Rahvusvahelises laste võistlusklassis olid parimad Maria Mägi ja Shampagna. Teisele ja kolmandale kohale tulid Soomet esindanud Peppi Kokko ja Damasco Caniceira ning Gea Patricia Salminen ja Jebina van Vitikkala.

Päeva lõpetanud noorte ratsanike vanuseklassi rahvusvahelise võistluse võitsid Eerika Hakala ja American Beauty Soomest. Teiseks sõitsid end Helena Kaal ja Cassander. Kolmandale kohale jõudis Lia Lundstöm hobusel Quartus.

Laupäeval tegid Pärnus oma esimesed stardid ka rakendisportlased. Keskmises rahvuslikus klassis saavutas esikoha Pille-Riin Viilup hobusega Ristik. Madalamas rahvuslikus klassis juhivad Laura Rea ja Raja Teele. Kõrgemas ponide klassis tegid esikohaväärilise soorituse Riina Rõa ja poni Pin Rock'S Poppius. CHI-H1 kõrgemas klassis hoiavad esikohta Lätit esindanud Anda Pavlovska hobusel Kristals B.