Selgitati Pärnu parimad noored kunstnikud

Kunstikonkursi võidutöödest korraldatakse näitus Pärnu keskraamatukogus, parimate autasustamine ja näituse avamine toimub 22. veebruari pärastlõunal.

FOTO: Kristel Kallau

Pärnu Hansagümnaasiumis toimus jaanuari lõpus Pärnu kunstikooli korraldatud üldhariduskoolide kunstikonkurss 5.-12. klasside õpilastele.

Madli Pajos Kuninga tänava põhikoolist saavutas oma tööga kuuenda klassi õpilaste seas teise koha.

FOTO: Kristel Kallau

Kuninga tänava põhikooli neiud Lisann Treial (vasakul) ja Liisbeth Kirss.

FOTO: Kristel Kallau

Osalejaid oli 80, kes kohapeal nelja tunni jooksul teostasid etteantud teemadel kunstitöid.

Selleaastased teemad, mille hulgast iga osaleja ühe valida sai, olid “Lemmikkunstniku jälgedes”, “Tänapäeva elu Eestis” ja “Installatsioon taaskasutusmaterjalidest”.

Samal ajal kui õpilased loovalt tegutsesid, oli õpetajatele esinema kutsutud tunnustatud graafik ja Tallinna kunstikooli õpetaja Anu Kalm. Õpilaste kunstitöid hindas žürii koosseisus Anu Kalm, Tiina Saidla ja Üllar Kallau.

Viiendate klasside arvestuses jagasid esikohta Merli Ilm Ülejõe gümnaasiumist (juhendaja Maret Hansalu) ja Anett Palmiste Koidula gümnaasiumist (Edda Teearu). Teiseks tuli Hanna Brit Jõgis Koidula gümnaasiumist (Edda Teearu) ning kolmandaks Darren Briks ühisgümnaasiumist (Marika Ristmäe). Eripreemia läks Eliise Niemannile Rääma põhikoolist (Eve Popp).

Kuuenda klassi õpilaste seas oli parim töö Madlenne Timofejeval Koidula gümnaasiumist (Edda Teearu). Järgnesid võrdselt Johannes Veike Sütevaka humanitaargümnaasiumist (Ave Ojaberg) ja Madli Pajos Kuninga tänava põhikoolist (Tiina Sutt) ning kolmandana Kristiine Neeme Vanalinna põhikoolist (Kadi Rinaldo).

Seitsmendate klasside arvestuses oli parim Kätlin Strikholm Ülejõe gümnaasiumist (Ene Sepandi), teise koha sai Karin Saartson Rääma põhikoolist (Eve Popp) ning kolmandat kohta jagasid Maileen Nõmm ja Elina Pea Vanalinna põhikoolist (Heli Liiv). Eripreemia pälvis Anastasija Tšehhonatskaja Vene gümnaasiumist (Niina Šatalova).

Kaheksandate klasside arvestuses olid esikoha väärilised tööd Elli Sepal Rääma põhikoolist (Eve Popp) ja Andres Reimannil Koidula gümnaasiumist (Edda Teearu). Teist kohta jagasid Elisaveta Jasnova ühisgümnaasiumist (Marika Ristmäe) ja Helo Liis Soodla Vanalinna põhikoolist (Heli Liiv). Kolmandaks tuli Kaijus Janis Kuninga tänava põhikoolist (Kristel Kallau).

Põhikooli lõpuklassi noorte seas läksid kõik kolm auhinnakohta jagamisele. Esikohta jagasid Ruth Lehemaa Vanalinna põhikoolist (Heli Liiv) ja Armand Sutt Koidula gümnaasiumist (Edda Teearu), teist kohta Brigitta Viik Rääma põhikoolist (Eve Popp) ja Anete Juhari Vanalinna põhikoolist (Heli Liiv), kolmandat Lisann Treial ja Liisbeth Kirss Kuninga tänava põhikoolist (Kristel Kallau). Eripreemia pälvis Raine-Marie Mäe Hansagümnaasiumist (Heleri Saks).

Gümnasistide seas läksid samuti kõik auhinnatud kohad jagamisele: esikohta jagasid Egert Laanepere ühisgümnaasiumist (Marika Ristmäe) ja Joanna Juhkam Sütevaka humanitaargümnaasiumist (Silvia Nõukas), teist Liilia Tšalenko ja Marko Käkkinen Vene gümnaasiumist (Niina Šatalova), kolmandat Imbi Esko Koidula gümnaasiumist (Edda Teearu) ja Anne Hanni Hansagümnaasiumist (Heleri Saks).

Samuti anti selles kategoorias välja kaks eripreemiat Carol Aksinile ja Rauno Pajule Hansagümnaasiumist (Heleri Saks).

Tagasi üles