Keiso Pedriks parandas Soomes oma tippmarki

Pärnakas Keiso Pedriks viis 110 meetri tõkkejooksu distantsil oma tippmargi 13,72 sekundini. Foto: Jüri Looring

Nädalavahetusel Pärnus Eesti kergejõustiku karikavõistlustel riigi rekordit rünnanud, kuid heas hoos olnuna kaks viimast tõket ebaõnnestunult võtnud pärnakas Keiso Pedriks uuendas isiklikku tippmarki täna Soomes Espoos, kus ta kärpis oma tipptulemust viie sajandiku võrra.

Mai lõpus Gustav Sule memoriaalil oma tippmargi 13,77 sekundini viinud Pedriks sai Espoos kirja 13,72, mis on Eesti kõigi aegade teine tulemus, jäädes alla vaid 15 aasta vanusele Tarmo Jallai rahvusrekordile (13,62).

Pedriks läbis Espoos eeljooksu 13,88 sekundiga ja sai tund hiljem finaalis kirja 13,72, mis andis neljanda koha. Jooksu võitis Norra esindaja Vladimir Vukicevic 13,43ga.