Supermotohooaeg avati Põltsamaal

Joel Kukk
Almaca klubi sportlased Eerik Madisson (nr 57) ja Karl Takk (nr 66) kihutasid Põltsamaal pjedestaalile. Foto: Jüri Melih

Pärnu Almaca tehnikaspordiklubi supermoto karikavõistlustel kihutas Põltsamaa kardirajal kahel päeval 37 motosportlast ja paremus selgitati 11 arvestuses.

Kõige nooremate SM 50 klassis oli avapäeval kiireim Kenneth Simulask Pärnu Vihuri klubist, järgnesid Äksi poisid Karl-Hendrik Järv ja Karl Liivamäe. Teisel päeval pani korraldajaklubi piiga Meribel Kask oma paremuse maksma, teiseks tuli Simulask ja kolmas oli Järv.

SM 65 arvestuses nautisid võidurõõmu Henry Järv Äksist ja Steven Eugen Tiitso (AYR Racing). Avapäeval tuli Tiitso järel kolmandaks Caspar Vetkin Almaca tiimist ja teisel päeval sai sama koha Järve järel finišeerinud Kristjan-Erich Luhaäär. Juunioridest võidutses mõlemal etapil Travis Siilak (Almaca), teise auhinna teenisid Luhaäär ja Robin Robert Mooses (Eesti motospordi akadeemia).

SM 85 juunioride klassis oli kahel päeval parim Mathias Vetkin (Almaca), järgnesid Otto Reinhard Viks ja Rita-Liisa Mooses Eesti motospordi akadeemiast.

Noorte ringrajasõitjate Honda 100 võistlusel kihutas pjedestaali kõrgeimale astmele Pärnu Vihuri motospordikooli kasvandik Karro Robert Jäärats ja teiseks tuli Robin Robert Mooses.

Pit 160 klassis sai korraldajaklubi esindav Mark Tori kaks esikohta ja klubikaaslane Anti Rand teenis kaks kolmandat auhinda. Avapäeval oli teine pärnakas Janis Pahk ja teisel päeval lõpetas võistluse teisena Sven Vetkin (Almaca). Pit Openi arvestuses edestas Mihhail Bõstrov mõlemal etapil Fredi Pihlast ja juunioride duellis edestas Oliver Püüding (Almaca) Sven Martin Merivälja Pärnu Sliki klubist.

Klassis S4 olid avapäeval kolm kiiremat Almaca sportlased Eero Madisson, Karl Takk ja Eerik Madisson. Teisel päeval nautis võidurõõmu Eerik Madisson, järgnesid Eero Madisson ja Hannes Lepmets (Seltec Racing).

SM Openi sõitudes kihutasid pjedestaalile Eerik Madisson, Lepmets ja Äksi tiimi sõitja Egert Põld. S1 klassis oli esimesel võistluspäeval parim Eero Madisson, teiseks tuli Aksel Pärtelpoeg Äksist ja kolmadana lõpetas võitja tiimikaaslane Karl Takk. Teisel päeval võttis võidu Pärtelpoeg, Takk oli teine ja Madisson kolmas.

Supermoto Almaca karikasarja järgmised kaks etappi sõidetakse koos Eesti meistrivõistlustega 17. ja 18. juulil Aravete kardirajal.