Kullase võidukäik jätkus Soomes

Yamahat taltsutav pärnakas Harri Kullas pani Soome krossil oma paremuse maksma.
Yamahat taltsutav pärnakas Harri Kullas pani Soome krossil oma paremuse maksma. Foto: Xracing

Pärnu motoklubi krossiäss Harri Kullas kihutas Soomes Siilinjärvi rajal põhjanaabrite meistrivõistluste teisel etapil MX1-klassis pjedestaali kõrgeimale astmele.

Hommikuses kvalifikatsioonis saavutas Kullas 20 konkurendi seas kodurajal sõitnud Jere Haavisto järel teise aja, kuid mõlemad võistlussõidud läksid eestlase dirigeerimisel. Avasõidus saavutas teise koha Karel Kutsar Võrust, kolmas oli soomlane Emil Silander ja neljandana tuiskas finišisse Väike-Maarja motosportlane Indrek Mägi.

Teises sõidus edestas Kullas lähimat jälitajat Mäge üle poole minutiga ja kolmandaks tuli Haavisto. Ebaõnnestunult startinud Kutsar pidi leppima 14. kohaga. Kahe sõidu kokkuvõttes järgnesid Kullasele Mägi, Juuso Matikainen ja Kutsar.

Võistluspäeva viimases vaatuses, superfinaalis oli taas kiireim Kullas.