Teisel päeval soosis ilmataat noori merekarusid

Joel Kukk
LHV regatil purjetas Pärnu jõel 47 Optimisti seitsmest jahtklubist.
LHV regatil purjetas Pärnu jõel 47 Optimisti seitsmest jahtklubist. Foto: Pärnu jahtklubi

Pärnu jõel kaks päeva kestnud Eesti Optimist-klassi LHV regatil kostitas ilmataat võistlejaid eile edelast puhunud iilidega, kuid täna said noored purjetajad kõigis neljas sõidus seilata mõnusa lõunatuule toel.

Kaheksa sõidu kokkuvõttes teenis esimese auhinna avapäeval liidrikoha haaranud Johannes Alliku Pärnu jahtklubi purjespordikoolist, madalamad pjedestaaliastmed kuulusid Uku Kuuse kooli õpilastele Viimsist: teise koha sai Genri Mihhalap ja kolmandaks tuli Leon Zolotarjov.

Võitja klubikaaslastest oli Richard Oliver Allmaa neljas, Pirbi Andrena Aarna 11., Uku Melnits 18., Marcel Artemis Põllu 25., Remo Maripuu 26., Richard Sipelgas 36., Lisanna Kasenurm 37., Eliisabeth Veenpere 39. ja Alfred Johan Taggu 43.

Reedest pühapäevani seilavad svertpaadisõitjad Hiiumaal Kärdlas Eesti noorte karikavõistluste etapil.