N, 8.12.2022

Suvepealinna õpetaja eTwinningu projekt jõudis Eesti parimate hulka

BNS
Suvepealinna õpetaja eTwinningu projekt jõudis Eesti parimate hulka
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Esikoht läks jagamisele, teiste seas pälvis tunnustuse Pärnu ühisgümnaasiumi õpetaja Liis Raal-Virks.
Esikoht läks jagamisele, teiste seas pälvis tunnustuse Pärnu ühisgümnaasiumi õpetaja Liis Raal-Virks. Foto: Urmas Luik

Rahvusvahelise õpetajate koostöövõrgustiku eTwinningu kooliaasta lõpu tähistamisel kuulutas haridus- ja noorteamet võrgustiku välja silmapaistvamad projektid. Esikoht läks kolme projekti vahel jagamisele, teiste seas pälvis tunnustuse Pärnu ühisgümnaasiumi õpetaja.

Üheks võitjatest kuulutati õpetaja Liis Raal-Virks projektiga “A journey into the future”.

Kõik võiduprojektid aitasid õpilastes arendada ühiseid väärtushinnanguid ja vastutustundlikku käitumist. “Projekti teema oli ka mulle endale uus ja huvitav. Kuigi arvasin, et olen vastutustundlik maailmakodanik, näitas projekt mullegi uusi vaatenurki,” ütles Raal-Virks.

“Meil on hea meel näha, et projektide kvaliteet on aastatega tõusnud. Tänavu oli iseäranis raske võitjaid valida, sest häid töid oli palju,” märkis eTwinningu ekspert ja Tallinna Lilleküla gümnaasiumi õpetaja Meeri Sild. “Esimest korda 16 eTwinningu tegutsemisaasta jooksul anti välja kolm esikohta, sest esikolmik oli võrdselt tugev.”

Projekti teema oli ka mulle endale uus ja huvitav. Kuigi arvasin, et olen vastutustundlik maailmakodanik, näitas projekt mullegi uusi vaatenurki.

Liis Raal-Virks.

Hindajad tõstsid esile veel projekti, kus käeline tegevus kohtub tehnoloogiaga – “Origami story”, juhendaja Signe Reidla Surju põhikoolist.

Konkursile laekus 45 projekti, mida hindasid eTwinningu eksperdid Meeri Sild Tallinna Lilleküla gümnaasiumist, Laine Aluoja Türi põhikoolist, Ingrid Maadvere Gustav Adolfi gümnaasiumist ning Leila Lehtmets Kose gümnaasiumist.

Hindamisel võeti arvesse nii pedagoogilist uuenduslikkust, lõimingut õppekavaga, aga ka eri õppeainete vahel. Samuti hinnati õpetajate ja õpilaste vahelist koostööd, info- ja kommunikatsioonitehnoloogia oskuslikku kasutamist, andmekaitse reeglite järgimist ning projekti mõjukust ja tulemust.

ETwinning on üleeuroopaline koolide virtuaalne koostööplatvorm ja võrgustik, kus iga aasta loovad Eesti õpetajad üle 300 koostööprojekti nii teiste riikide koolide ja lasteaedadega, aga ka Eesti koolide ja lasteaedade vahel.

Märksõnad
Tagasi üles