N, 2.02.2023

Galerii ⟩ Al Paldrok avab endises tex-mex-restoranis suvegalerii

Al Paldrok avab endises tex-mex-restoranis suvegalerii
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Omaaegse tex-mex-restorani ruumides on eksootiliste toitude ja värvi­kirevate sombreerode asemele tekkinud Eesti ja väliskunstnike taiesed, skulptuurid – kujur ja tegevuskunstnik Al Paldrok avab seal peagi suvegalerii.

Galerii moodustab osa loovpealinnast, milleks kohalikud loomeinimesed soovivad Pärnut kujundada: nii nagu loovlinnak on ka galerii üks lüli suurest loovpealinna kontseptsioonist. Idee on, et Pärnust saaks esiti sel suvel koht, kuhu kõik loovad inimesed üle Eesti kokku tulevad, ent pikemas perspektiivis loodetakse kummutada arusaam, nagu vajuks Pärnu suve lõpuga talveunne. Sestap pole galerii ainult koht, kus kunsti nautida, vaid ka keskkond, kus korraldada sündmusi, töötube, arutelusid ja koosviibimisi.

Ühtlasi avastada, mis variante Pärnu loovtegevuseks pakub, sest selliseid tühjalt seisvaid ruume leidub Paldroki sõnutsi Pärnus palju – tuleb leida koostöös linnavalitsusega võimalused nende kasutuselevõtuks.

Loovpealinna TexMex galerii pakub võimalust õppida siiditrükikunsti ja trükkida endale meelepärane kujundus näiteks riidekotile või särgile. Galeriiuksed avatakse külalistele koos ametliku suve algusega ehk 21. juunil.

Märksõnad
Tagasi üles