Noored merekarud purjetasid Hiiumaa regatil mehiselt

Optimisti taltsutav Pärnu piiga Laura Marii Taggu purjetas tüdrukute teise auhinna vääriliselt. Foto: Eesti Jahtklubide Liit

Pärnu jahtklubi purjespordikooli õpilased võitsid Hiiumaal Taraste lahel Eesti karikasarja etapil kolm pjedestaalikohta.

“Regati avapäeval kostitas ilmataat noori purjetajaid tugeva tuulega, mis kohati küündis 17 meetrini sekundis,” rääkis kodulinna sportlasi juhendanud Elise Umb. “Teisel päeval panid vaikne tuul ja kõrged kuumakraadid roolimeeste kannatuse teise kandi pealt proovile. Viimase päeva sõitude ajal puhusid merel valdavalt keskmise tugevusega iilid.”

Optimisti klassis pidi võistlust nelja sõiduvõiduga alustanud Pärnu poiss Martin Rahnel lõpuks tunnistama Hara seilamise seltsi sportlase Ott Richard Hääle nappi paremust ja kolmandaks tuli Raul Ottesson Tallinna jahtklubist. Esikolmikule järgnesid Kaito Haamer Uku Kuuse purjespordikoolist, Rahneli klubikaaslane Andrias Sepp ja saarlane Kaur Vesberg.

Regati avapäeval kostitas ilmataat noori purjetajaid tugeva tuulega, mis kohati küündis kuni 17 meetrini sekundis.

Elise Umb, treener

Tüdrukutest võitis regati üldarvestuses seitmenda koha saanud Ann Carolin Victoria Vürst Tallinna jahtklubist, teise auhinna vääriliselt seilas meie piiga Laura Marii Taggu ja kolmas oli võitja klubikaaslane Anna Eliise Käerdi.

Väärib esiletõstmist, et kõik kolm piigat jõudsid 95 konkurendi seas esikümnesse.

Emma Mia Kaar sai 14. koha, Sharon Peetrimäe oli 15., Liise-Kärt Liiber 20., Aron Poolma 22., Daniel Johan Andres Õunap 33., Leene Väliste 35., Karl Oskar Vare 37., Luise-Riin Liiber 43. ja Erik Väljaäär 59.

Laser 4,7 klassis seilas Hiiumaa regatil 53 roolimeest.
Laser 4,7 klassis seilas Hiiumaa regatil 53 roolimeest. Foto: Eesti Jahtklubide Liit

Laser 4.7 klassis nautis 53 sportlase seas tänu võimsale lõpule võidurõõmu lõunanaaber Emils Amsils. Pikka aega liidrikohta hoidnud pärnakas Pert Salundi teenis teise auhinna ja kolmanda koha saavutas Martin Lipp Rein Ottosoni purjespordikoolist. Karel Ratnik oli 11., Angeliina Maria Isabel Õunap 12., Angus Aarna Ant 14., Lisbeth Taggu 17. ja Liise Väliste 22.

Zoom8 paatide regatil näitasid oma võimu õrnema soo merekarud: esimese auhinna teenis Mia Maria Lipsmäe Uku Kuuse purjespordikoolist, teise koha sai

Maria Aleksandra Vettik Tallinn jahtklubist ja kolmandaks tuli Elisabeth Ristmets Rein Ottosoni purjespordikoolist. Pärnu noormees Kevin Aus lõpetas Hiiumaa võistluse 44 roolimehe hulgas 30. kohal.

Juuni viimasel nädalavahetusel Itaalias Carda järvel algavatel Optimisti klassi maailmameistrivõistlustel stardib Eestist viis sportlast, neist Andrias Sepp ja Martin Rahnel esindavad Pärnu jahtklubi ja Eesti koondist juhendab Elise Umb.