Ringrajasõitjad kihutasid Riias pjedestaalile

Mullu Eesti meistrikulla võitnud Pärnu poiss Hugo-Brent Freimann alustas uut hooaega etapivõiduga Lätis. Foto: Vihur Motosport

Mootorratturite Balti ja Eesti meistrivõistluste avaetapil Riias Bikernieki ringrajal selgus paremus seitsmes arvestuses.

“Võistluspaigas oli põrgukuumus, 32 kraadi sundis otsima jahutust ventilaatorist, külmast dušist, niisketest rätikutest või lihtsalt varjust,” kõneles Eesti mootorrattaspordi föderatsiooni pressiesindaja Helen Urbanik. “Vett joodi liitrite viisi ja mootoreid üritati mitte töös hoida, et need üle ei kuumeneks.”

Kõige kiiremate tsiklite Superbike’i klassis tunnistas 11kordne Eesti meister Hanno Velt vaid Leedu ässa Šarunas Pladase nappi paremust ja kolmanda auhinna teenis võitja kaasmaalane Ignas Udra.

“Võtan tasa ja targu,” märkis Pärnu Vihuri motoklubi esindav Velt. “Viimati  võistlesin siin kaheksa aastat tagasi. Pladase kiirus näitab, et Bikernieki rada on võrreldes varasemaga märksa paremaks muutunud.”

Juunioride Supersport 300 klassis hõivasid pjedestaali Vihuri klubi treeneri Marko Rohtlaane õpilased: esikoha saavutas mullune Eesti meister Hugo-Brent Freimann, teiseks tuli Andre Köster ja kolmandana tuiskas lõpujoonele Selyn Kazakova.

“Olen rahul, et suutsin paljudele noormeestele koha kätte näidata,” rääkis kvalifikatsioonis teise aja välja sõitnud 17aastane Kazakova. “Sõitsin varem KTMiga, kuid nüüd pean oma uue Yamahaga õppima, kuidas hästi startida.”

B1200 sõidus oli kiireim kodurajal sõitnud Ivo Vinnis, järgnesid leedulane Vitalijus Parakininkas ja Rannus Ervin klubist Biker 24.

Superstocki klassis võitis esikoha lätlane Gints Apinis, teise koha saavutas Jaanus Saarmaa (SK Suzuki Team Estonia) ja kolmas oli idanaaber Danila Krasniuk.

C-klasside sõidus kukkus raskelt Tarvo Kallas (Vihur Motosport) ja sõit tuli katkestada. Uuesti rajale lähetatud võistlejatest pidi kaks ringi enne lõppu rajalt maha keerama Danel Udu, sest kütus sai otsa. 1200 ccm-iste tsiklite arvestuses oli parim venelane Evgeny Lavrinenko ja 600 ccm-i klassis võttis võidu Nerijas Laurinaitis Leedust. Rahvaliiga konkurentsis olid kolm kiiremat Sander Telve, Aleksandr Usolcev ja Keio Soosaar.

Ringrajasõidu Balti ja Eesti meistrivõistlused jätkuvad 10. ja 11. juulil Leedus Nemunringil.