Pärnu motomehed alustasid tiitlivõistlusi tagasihoidlikult

Pärnu motoklubi tulevikulootus Jörgen-Matthias Talviku kihutab sel hooajal 250 ccm Husqvarna sadulas. Foto: Danny Relouw

Motokrossi maailmameistrivõistluste karussellil tiirlev Harri Kullas ei suutnud nädalavahetusel punktiarvet avada, Euroopa tšempionaadil võistlev Jörgen-Matthias Talviku alustas hooaega 21. kohaga.

Motokrossi MM-sarja teisel etapil Inglismaal Matterley Basini rajal MXGP-klassis ainsa eestlasena kihutanud Kullas pidi kahe sõidu kokkuvõttes leppima 27. kohaga. Briti meistrivõistlustel medalikonkurentsis püsiv pärnakas alustas avasõitu lootustandvalt, kuid juba esimese ringi lõpuks andis ta palju kohti ära ja langes 30. koha piirimaile. Esimesena tuiskas finišisse itaallane Antonio Cairoli, kannul Jorge Prado Hispaaniast, Jeffrey Herlings Hollandist ja avaetapi parim Tim Gajser Sloveeniast.

Teises sõidus tegi Kullas taas korraliku stardi, kuid lõpuks pidi leppima 26. kohaga. Põnevas esikohaheitluses pani oma paremuse maksma Gajser, teiseks tuli Romain Febvre Prantsusmaalt ja kolmas oli Cairoli. Etapi kokkuvõttes kuulus esikoht Cairolile, järgnesid Gajser ja Herlings.

EMX 250 klassis jahtisid Euroopa meistrivõistluste punkte Pärnu motoklubi tulevikulootus Talviku ja Türi noormees Meico Vettik.

Esimeses võistlussõidus kihutas Talviku pikka aega esikümne piiril, paraku tuli tal kaks ringi enne lõppu tehniliste probleemide tõttu raja kõrvale jääda. Vettik võitles kehva stardi järel punktikohale, kuid sõidu teine pool läks tal allamäge ja lõpuks tuli leppida 37. kohaga.

Teises sõidus ei suutnud Talviku nii head starti teha, aga 20. kohalt õnnestus tal lõpuks 14ndaks tõusta ja punktiarve avada. Avaringi viimaste seas lõpetanud Vettikule läks kirja 31. koht. Etapivõidu teenis Nicholas Lapucci Itaaliast, järgnesid Norra krossiässad Kevin Horgmo ja Cornelius Toendell.

EMX 125 klassis kihutas Saue sportlane Romeo Karu 19. koha vääriliselt. Etapivõit kuulus Haakon Osterhagenile Norrast, teise koha saavutas Ferruccio Zanchi Itaaliast ja kolmas oli britt Bobby Bruce.