Sugar jagab leedukatega liidrikohta

Pärnu jahtklubi lipu all seilav Sugari meeskond valmistub stardiks.
Pärnu jahtklubi lipu all seilav Sugari meeskond valmistub stardiks. Foto: Mareks Gaļinovskis

Esmaspäeval alanud Läti avamerepurjetamise meistrivõistluste teisel etapil seilas regati laevastik Riiast Ruhnu. Kiiremad paadid suutsid nõrgapoolsete tuulte toel läbida 48 meremiili 11 tunniga, kuid viimased tillukestel LYS-klassi purjekatel seilajad pääsesid kaldale alles kaheksa tundi hiljem.

ORC-grupis pidi avasõidu võitnud pärnaka Ott Kikkase Sugari tiim Marjaliisa Umbi juhtimisel leppima leedulase Algirdas Žižyse Te Kyla ja kalevlase Eero Panga Credit 24 järel kolmanda kohaga. Noore kapteni Angus Aarna Masu lõpetas etapi neljandana, viies oli Risto Riimi Jazz Tallinnast ja kuuendaks tuli Läti lipu all seilav Project A1 Gatis Gaudumsiga roolis. Kristofer Ennoki Port Arturi meeskond sai taas 11. koha.

Kahe etapi järel juhivad võistlust võrdselt nelja kohapunktiga Te Kyla ja Sugar, kolmandaks kerkinud Credit 24 tiimi kontol on seitse punkti.

LYS I grupis on kahe etapi järel liidrikohal lõunanaabri Andris Zirdzinši Gabriel ja LYS II arvestuses juhib võistlust tema kaasmaalase Romans Mickevičsi tiim jahil Ella.

Täna jätkub regatt Ruhnu–Salacgrīva distantsil ja homme õhtupoolikul hakkavad jahid Pärnusse jõudma.