Pärnu merekarud tõid Muhu väinast kolm auhinda

Sugari meeskond nautis taas Muhu väina regati võitu.
Sugari meeskond nautis taas Muhu väina regati võitu. Foto: Eesti Jahtklubide Liit

Nädal tagasi Pärnust alanud ja eile Hiiumaal Kärdlas lõppenud 64. Muhu väina regatil seilas Sugari meeskond kullale, Katariina II tiim teenis hõbeda ja Nora Lii purjetas pronksivääriliselt.

Viimasel võistluspäeval seilasid Kärdla lähistel lühirajal vaid ORC I ja II grupi kiired jahid.

“Kuna regati pisemate jahtide meeskonnad jõudsid Kõigustest sihtkohta laupäeval alles pärast päikesetõusu, otsustasime neile Kärdla ringi ära jätta ja nelja arvestusklassi võitjad kuulutati välja kuue sõidu tulemuste põhjal,” selgitas regati võistlusjuht Jüri Sõber. “Tänavune regatt oli kõigil päevadel valitsenud leitsaku tõttu erakordne, naljahambad nimetasid seda esimeseks Muhu väinaks, mis toimus Vahemerel.”

Kõige suuremate jahtlaevade ORC I grupis võitis regati hiidlase Juss Ojala Matilda 4, järgnesid Andrus Luhti Adelante ja Eero Panga Credit24 Kalevi jahtklubist. Pärnu meeskondadest sai Tuule Mati Sepa juhtimisel üheksanda koha ja Rain Liiberi Take Off oli 18.

Katariina II tiim seilas seitsme etapi kokkuvõttes teise auhinna vääriliselt.
Katariina II tiim seilas seitsme etapi kokkuvõttes teise auhinna vääriliselt. Foto: Pärnu Jahtklubi

ORC II grupis kindlustas Pärnu jahtklubi auliikme Ott Kikkase Sugari tiim endale viimasel etapil saavutatud teise kohaga regativõidu. Kuldse tiimi roolija oli Marjaliisa Umb ja soote sättisid reeder Kikkase kõrval Marko Uulits, Karl-Robert Trink, Siim Akermann, Tõnu Eensalu, Taavi Vaigla ja Risto Riim.

Teise koha saavutas võitjatele vaid ühe kohapunktiga alla jäänud Pärnu jahtklubi auliikme Aivar Tuulbergi Katariina II, kus rooli hoidis Karl-Hannes Tagu ja soodimehe rolli täitsid Jaan Akermann, Kevin Grass, Markus Iin, August Luure, Henri Tauts ning Juhan Kolk.

Kolmanda auhinna vääriliselt seilas seitsme etapi kokkuvõttes tallinlase Margus Žuravljovi Amserv Toyota. Keith Luuri Evelyn III sai viienda koha ja Alo Murutari Adventure oli 23.

Turismigrupi jahtide konkurentsis tunnistas pärnakate Nora Lii vaid Haapsalu kapteni Avo Lingi Chantali ja kalevlase Jaan Tiidemanni paremust. Pronksi teeninud tiimis purjetasid Ülar Jänese juhendamisel Ain Sumberg, Peeter Pähkel, Kunnar Looberg, Siim Ots, Tarmo Sooväli ja Aleksandr Rabi.

III grupis võitis regati Peterburi meeskond jahil Kvartet, teiseks tuli hiidlase Rauno Pielbergi Celia ja kolmandaks saarlase Margus Beljakovi Liliann.

Nora Lii meeskond saavutas turismigrupi arvestuses kolmanda koha.
Nora Lii meeskond saavutas turismigrupi arvestuses kolmanda koha. Foto: Pärnu Jahtklubi

Priit Jürioja Brigitta on viies, Harri Murdi Temper kuues, Tanel Kursi Põhjatäht seitsmes ja Meelis Kose Vanishing Point üheksas. Kolmandat aastat Muhu väina regatil võistelnud Sly naiskond eesotsas Marit Murdiga saavutas 14. koha, Väino Hallikmäe Sinilind oli 18 ja Argo Poolma Lily 21.

ORC IV grupis nautis regativõitu Tarmo Polli Black Bird Haapsalust, järgnesid kalevlase Imre Marmori Vesileenu ja liidri klubikaaslase Ülar Velviste Lagle III.

Pärnu jahtidest oli Hope Tarmo Usta juhtimisel 16., Kaarel Lehtsalu Ninne sai 19. ja Valdar Tamme Bluebird 23. koha.

Folkboot’ide klassis oli võidukas W-Lind Vaiko Vooremaaga roolis, teise koha saavutas Argo Vooremaa meeskond jahil Muinasjutukuningas ja kolmandaks tuli Olev Oolupi Bacchus.