Noored merekarud purjetasid pjedestaalile

Pärnulanna Liise Väliste purjetas neidude esimese auhinna vääriliselt.
Pärnulanna Liise Väliste purjetas neidude esimese auhinna vääriliselt. Foto: Pärnu jahtklubi

Pärnu jahtklubi purjespordikooli kasvandikud võitsid Soome lahel Tilgu jahtklubi regatil viis poodiumikohta.

Laser 4,7 klassis võistlev Liise Väliste saavutas kaheksa sõidu kokkuvõttes tallinlase Remy Tupitsa järel üldarvestuses teise ja neidude konkurentsis esimese koha. Kolmandaks tuli saarlane Olger Hannes Mets.

Kuni 15aastaste Optimist-klassis pidi meie poiss Martin Rahnel tunnistama vaid Hara seilamise seltsi sportlase Ott Richard Hääle ja saarlase Kaur Vesbergi paremust. Rahneli klubikaaslane Daniel Johan Andres Õunap purjetas 55 konkurendi seas üheksanda koha vääriliselt.

Tilgu regatil võistes 55 Optimist-klassi noorpurjetajat.
Tilgu regatil võistes 55 Optimist-klassi noorpurjetajat. Foto: Tilgu jahtklubi

Õrnema soo arvestuses saavutas pärnulanna Sharon Peetrimäe Saaremaa piigade Trinette Välissoni ja Anni Kubjase järel kolmanda koha ning Leene Väliste oli seitsmes.

Zoom8 paatide võistlusel seilas Dagne Aasmaa neidude seas kolmandaks, teda edestasid õed Kristina ja Katarina Haavandi Tallinna jahtklubist.

Eeloleval nädalavahetusel purjetavad Eesti Optimist-klassi poisid ja tüdrukud pika traditsiooniga Saadjärve regatil.