Pärnakas tuli koduradadel Eesti meistriks

Tartu Pelotoni klubis treeniv pärnakas Joosep Mesi oli maastikurattakrossi Eesti meistrivõistlustel U23 klassis kindel valitseja. Foto: Agnes Pajur

Jõulumäe tervisekeskuses peetud maastikurattakrossi Eesti meistrivõistlustel teenis U23 klassis ülekaaluka võidu pärnakas Joosep Mesi.

Mesi edestas U23 arvestuses teise koha saanud Rando Marten Evendit kaheksa ja poole minutiga ning pronksimeest Kert Järvat rohkem kui 11 minutiga.

Mesi oli kõrges mängus absoluutarvestuseski, Tartu Pelotoni klubis treenivale pärnakale jäi püüdmatuks vaid 11kordne olümpiakrossi Eesti meister Martin Loo, kes ületas lõpujoone 17 sekundit varem. Absoluutarvestuse kolmas koht kuulus Eesti maastikurattamaratonide viimaste aegade valitsejale Gert Jõeäärele, kes jäi Mesile alla veidi üle poolteise minuti.

M16 arvestuses saavutas Pärnu Kalevi spordikooli õpilane Virgo Mitt kolmanda koha.

Pronksi teenis ka seenioride seitsmendas klassi Enn Kuusk, kes esindab Püha Loomaaia klubi.