E, 27.03.2023

GALERII JA VIDEO ⟩ Püha Lehma viimane sirge

Märt Pilme
, reporter
Püha Lehma viimane sirge
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eesti paariaeruline neljapaat koosseisus Kaspar Taimsoo (paremalt), Tõnu Endrekson, Allar Raja ja Jüri-Mikk Udam pani olümpiafinaalis kõik välja, varu ei jäänud grammigi. Varusõitjana kuulus koondisse pärnakas Johann Poolak.
Eesti paariaeruline neljapaat koosseisus Kaspar Taimsoo (paremalt), Tõnu Endrekson, Allar Raja ja Jüri-Mikk Udam pani olümpiafinaalis kõik välja, varu ei jäänud grammigi. Varusõitjana kuulus koondisse pärnakas Johann Poolak. Foto: Tairo Lutter

Ma ei ärka just tihti kell 4.20, ent kolmapäeval lihtsalt pidi: kui sageli te ikka Eesti sportlasi, sealjuures pärnumaalasi, otsepildis olümpiafinaalis medalite ees heitlemas näete?

Pisut unesegasel siinkirjutajal lõi pildi kohe selgeks, kui Tokyo sõudekanalil kõlas stardilähe ja meie paarisaeruline neljapaat asus Suurbritannia, Itaalia, Poola, Hollandi ja Austraalia vastu aerudele valu andma. Tavaline puhkeoleku pulss – 60 põksu minutis – tõusis hoobilt 100ni.

Paraku löögisagedus sinnakanti jäigi: Kaspar Taimsoo, Tõnu Endrekson, Allar Raja ja Jüri-Mikk Udam olid neljandiku sõidu järel viimased ja mida aeg edasi, seda kaugemale konkurentidest vajusid. Meeldiv närveldamine jäi seekord ära ja meie Püha Lehm leppiski kuuenda kohaga.

“Korralik sõit,” nentis sintlane Allar Raja vahetult pärast ponnistust Postimehele.

Märksõnad
Tagasi üles