Motosportlased kihutasid Türi krossil pjedestaalile

Pärnu motoklubi krossiäss Harri Kullas (nr 151) pani Kihli rajal oma paremuse veenva ülekaaaluga maksma.  Foto: Igor Tsekidov

Pärnumaa võidusõitjad teenisid motokrossi Eesti meistrivõistluste eelviimasel etapil Türi külje all Kihli rajal neli esimest ja kolm kolmandat auhinda.

Kõige kiiremate tsiklite MX1 klassis võitis avasõidu kindlalt Pärnu motoklubi krossiäss Harri Kullas, teiseks tuli Gert Krestinov (Motoextreme) ja kolmandana sai finišilipu lõunanaaber Toms Macuks.

Teises, paduvihmas toimunud sõidus haaras liidrirolli Macuks, kuid mõni ring hiljem pidi ta tõrkuma hakanud tehnika tõttu raja kõrvale jääma ja ring-ringilt aina mudasemaks muutuval rajal jätkus võidukihutamine Kullase juhtimisel. Kuna porimülkad muutusid kohati läbimatuks, otsustas peakohtunik sõidu enne tähtaega lõpetada. Kullase järel sai teise koha Krestinov ja kolmandaks tuli avasõidu viies mees Indrek Mägi (Mägi Racing).

MX125 klassis oli parim Tristan Uiga (KTL Racing), järgnesid Richard Paat (AYR Racing Team) ja Tristan Loob Pärnu motoklubist. Üle 50aastaste seenioride konkurentsis pani oma paremuse maksma Paikuse motoklubi raudvara Aivo Rabbi, teise auhinna vääriliselt sõitis Raul Orumaa (Sõmeru Racing) ja kolmandaks tuli Valdur Kahro (SJT Kahro Racing).

MX-hobiklassis nautis mõlemas sõidus võidurõõmu Rabbi klubikaaslane Danel Dreving, teise koha saavutas Marken Sonn Koselt ja kolmas oli Tihemetsa klubi motosportlane Günther Põllumäe.

Kõige nooremate motomeeste 50 ccm masinaklassis jätkus Pärnu motoklubi kasvandiku Theo Koltsi võidukäik, pjedestaali madalamatele astmetele astusid Aston Kõiv Kagu motoklubist ja Kristofer Valk (Sõmeru Racing).

65 ccm tsikleid taltsutanud poiste konkurentsis oli kiireim Lucas Leok (Sõmerpalu MK), järgnesid Marten Raud Viljandist ja pärnakas Leslie Puller.