Pärnakas püstitas Balti matšil Eesti rekordi

Viola Hambidge võttis enda nimele U16 eaklassi 1500 meetri Eesti rekordi.
Viola Hambidge võttis enda nimele U16 eaklassi 1500 meetri Eesti rekordi. Foto: Marko Mumm/EKJL

Lätis Balti võistkondlikel kergejõustiku meistrivõistlustel teenis Eesti U18 noortekoondis kulla, U20 vanuseklassis olid maarjamaalased Läti järel teised. Kõva panuse andsid pärnumaalasedki, kes teenisid hulga medaleid.

U18 eaklassis esindasid suvepealinlasi Pärnu spordikooli ja Kalevi kergejõustikuklubi atleedid. 800 meetri jooksus krooniti Baltikumi parimaks Merili Tiik, kes sai kirja 2.17,49. Henri Ilves naasis lõunanaabrite juurest 400 meetri tõkkejooksu pronksiga (58,41).

U20 eaklassis tegid Niidupargi kergejõustikuklubi sportlased Gertu Küttmann ja Rasmus Roosleht kaasa koguni kolmel alal. Küttmanni noosiks jäi vasaraheite (53.60) ja kuulitõuke (14.26) kuld ning kettaheite pronks (40.74). Roosleht lisas medalikogusse kettaheite (49.34) ja teivashüppe (4.50) hõbeda. Kolmas Niidupargi atleet Steven Sepp teenis odaviskes teise koha (63.42).

Pärnu spordikooli ja SK Altiuse atleete võistles Lätis neli. Ann Marii Kivikas teenis 200 meetri jooksus kulla (24,62) ja poole lühemal maal hõbeda (12,10). Kolmanda medali pälvis Pärnumaa kiireim naine 4×100 meetri teatejooksus, kui tõi eestlased finišisse esimesena (47,00). Emmeliine Meriste sai 4×400 meetri segateatejooksus pronksi (3.41,89). Sama karva autasu teenis ka Hanno Tamm 4×100 meetri teatejooksus (43,07).

U16 vanuseklassi Balti maavõistlus toimus Leedus, mille võitis ülekaalukalt Eesti. Säravaima tulemuse eest hoolitses Altiuse välejalg Viola Hambidge, kes püstitas 1500 meetri takistusjooksus Eesti U16 eaklassi rekordi – 5.18,00 – ja tuli Balti meistriks. 100 meetri tõkkejooksus saavutas Romet Mihkelsi hoolealune hõbeda (14,92). Kalevlane Steven Valtšuk naasis Leedust 100 meetri sprindi pronksiga (11,61).