Pärnu kossupoisid krooniti Eesti meistriks

U13 eaklassis nautisid võidurõõmu KK Pärnu poisid.
U13 eaklassis nautisid võidurõõmu KK Pärnu poisid. Foto: Siim Semiskar

Täna jõudsid pealinnas lõpule 3×3 tänavakorvpalli Eesti meistrivõistlused. Nigela ilma tõttu mängiti finaaletapp sisetingimustes ehk TalTechi spordihoones.

Pärnumaa palluritest tegid vägevaima ettaaste KK Pärnu U13 poisid, kes krooniti oma eaklassi Eesti meistriks. Kümne meeskonna konkurentsis kaotasid pärnakad finaalis küll lätlastele, ent lõunanaabrid võistlesid väljaspool arvestust.

Eesti meistrivõistluste arvestuses oli esikohamatši eest poolfinaal, kus Mait Käbini õpilased alistasid terve hooaja jooksul võitmatuna püsinud Rae Kossu 17:16. Kuldmedali said kaela Jesper Roman, Andreas Pärn, Robin-Mattias Indres ja Robin Miklas.

KK Pärnu U15 võistkond saavutas 12 tiimi hulgas üheksanda koha. Seejuures saab U13 ja U15 võistkonna omavahelist lahingut näha 23. augustil suvepealinnas, kui Rannapargis avatakse pidulikult uus 3×3-tänavakorvpalliväljak.

Pärnakad olid Eesti meistrivõistlustel võistlustules meeste amatöörklassiski. 2019. aasta Eesti tšempion BC Raeküla pidi seekord leppima neljanda kohaga. Lõppvõistlusel esindasid raekülalasi Riho Kõiv, Allar Leppind, Kristjan Saidla ja Maur Below.

Finaaletapist võttis osa 82 võistkonda üle 300 korvpalluriga.