Pärnu motosportlased võitsid Põltsamaal kaheksa auhinda

Pärnu Almaca klubi sportlane Alex Vetkin (nr 14) kihutas Põltsamaal esimese auhinna vääriliselt, Vihuri võidusõitja Patrick Pals (nr 22) pidi leppima teise kohaga. Foto: Igor Tseskidov

Supermoto Eesti lahtiste meistrivõistluste teisel etapil kihutas Põltsamaal Kuningamäe kardirajal poolsada sportlast Eestist, Lätist, Leedust ja Venemaalt.

S1-klassis võitis kahe sõidu kokkuvõttes esikoha Alex Vetkin Pärnu Almaca klubist, teiseks tuli Pärnu Vihuri motoklubi sportlane Patrick Pals ja kolmas oli võitja klubikaaslane Eero Madisson. Karl Takk kihutas viienda koha vääriliselt.

Samades sõitudes osalenud Openi klassis sõitsid esikolmikusse lätlane Kaspars Loss, Egert Põld Äksist ja lõunanaaber Valts Grigans.

Juunioride seas pani oma paremuse maksma Mathias Vetkin (Almaca), järgnesid Rasmus Ebelmann Äksi motoklubist, Rita-Liisa Mooses Eesti motospordi akadeemiast ja Karro Robert Jäärats Vihuri tiimist.

SM65 juunioride arvestuses oli kiireim Venemaa piiga Elena Petrishina, teise koha saavutas Eesti motospordi akadeemia poiss Robin Rober Mooses ja kolmanda auhinna tõi Almaca klubile Travis Siilak.

Klassis S4 nautis võidurõõmu leedulane Gediminas Jomantas, järgnesid Vihuri noored motosportlased Selyn Kazakova ja Sven Simulask. Pärnu motoklubi noormees Eiki Kunder lõpetas võidukihutamise viiendana.

Ainult asfaldiosal sõitnud SM65-klassis võitis etapi Petrishina kaasmaalaste Sofia Grigorieva ja Alexey Govyadinovi ees. Almaca klubi noored Kristjan-Erich Luhaäär ja Caspar Vetkin said vastavalt viienda ja kaheksanda koha.

Kõige nooremate motosportlaste 50 ccm masinaklassis pidi Almaca klubi kasvandik Meribel Kask tunnistama Venemaa võidusõitja Dimitry Kopanyovi paremust ja kolmanda auhinna teenis võitja kaasmaalane Makar Novichkov.

Pit 160 Openi klassis võitis etapi Kaarel Kikerpill ja juunioride

esikoha sai Oliver Püüding.

Neljarattaliste tsiklite superquad’i klassis oli mõlemas sõidus parim lätlane Normunds Cirulis, järgnesid Estonian Supermoto Racing tiimi sõitjad Priit Kurg ja Roman Mägi.

Supermoto Eesti meistrivõistluste järgmine etapp sõidetakse 28. augustil Rapla kardirajal.