Krossiäss kihutas Inglismaal pjedestaali kõrgeimale astmele

Pärnakas Harri Kullas pani Briti meistrivõistlustel oma paremuse taas maksma.
Pärnakas Harri Kullas pani Briti meistrivõistlustel oma paremuse taas maksma. Foto: MX Mania

Pärnu motoklubi krossiäss Harri Kullas võitis Briti meistrivõistluste viiendal etapil Blaxhalli rajal MX1-klassis esikoha ja kerkis sarja liidriks.

Kvalifikatsioonis kuuenda tulemuse saanud Kullas haaras avasõidus juba stardist liidrirolli. Ring-ringilt oma edumaad suurendanud pärnakas finišeerus uhkes üksinduses. Teise koha saanud Josh Gilbert kaotas meie mehele 20 sekundiga ja kolmas oli Tommy Searle.

Teiseski sõidus asus Kullas algusest peale võistlust juhtima. Paraku pidi ta 11. ringil kukkumise tõttu mööda laskma lähimad jälitajad Shaun Simpsoni ja Evgeny Bobryshevi. Enne Blaxhalli etappi meistrisarjas liidrikohta hoidnud Searle jäi kuuendaks.

Kahe sõidu kokkuvõttes kuulus võit Kullasele, järgnesid Bobryshev ja Gilbert. Briti meistrivõistluste edetabelis jagavad Kullas ja Searle võrdselt 193 punktiga esikohta ja kolmas on Simpson 167 silmaga.

Järgmine etapp sõidetakse 28. augustil Dunsi krossirajal.