Pärnakad purjetavad pjedestaali poole

C-klassi jahid seilavad spinnakeride all täistuule kursil.
C-klassi jahid seilavad spinnakeride all täistuule kursil. Foto: Janis Spurdzins

Pärnu jahtklubi lipu all seilavad Katariina II ja Sugar 3 on purjetamise ORC-klassi maailmameistrivõistlustel enne viimast päeva vastavalt teisel ja kolmandal kohal. Eelviimasel päeval klaaris tosina riigi 104 meeskonda omavahelisi arveid üle viie tunni kestnud avameresõidul.

C-klassis pidi Ott Kikkase Sugar 3 tiim Sandro Montefusco juhtimisel tunnistama 38 meremiili pikkusel sõidul rootslaste Team Pro4U nappi paremust ja kolmandaks tuli Sven Nuutmanni Angel-Rose II. Juss Ojala Matilda 4 sai neljanda koha, hollandlaste Flying Dolphin oli viies ja Andrus Luhti Adelante kuues.

Kuue sõidu kokkuvõttes juhib regatti 11 kohapunkti kogunud Matilda 4, liidrile hingavad kuklasse Team Pro4U ja Sugar 3 vastavalt 13 ja 14 silmaga.

Keith Luuri Evelyn III asub MMi pingereas 12. positsioonil, Risto Riimi Sugar on 13. ja Erki Meltsa Directo 14.

B-klassis nautis 45miilisel etapil võidurõõmu Sportsfreundi tiim Saksamaalt. Teise koha saanud Aivar Tuulbergi Katariina II kaotas sakslastele 29 sekundiga ja kolmandaks tuli Rumeenia lipu all võistlev Essentia44. Esikolmikule järgnesid rootslaste Kwanda, Jaak Jõgi Forte ja Tiit Vihuli Olympic.

Kuue sõidu järel on regati liider 21 punktiga Essentia44, Katariina II kontol on 23 ja Olympicul 26 punkti.

A-klassis juhivad MMi võrdselt 11 punktiga Halbtrocken ja Outsider Saksamaalt, kolmandat kohta hoidev soomlaste Mercedes-Benz EQ POW jääb liidritest maha seitsme punktiga.

Täna purjetatakse MM-regati kaks viimast võistlussõitu lühirajal.