Purjetajad tõid Pärnusse kaks MM-hõbedat

Sugar 3 meeskonnal oli kodusel MMil väga lähedal kullavõidule.
Sugar 3 meeskonnal oli kodusel MMil väga lähedal kullavõidule. Foto: Felix Diemer

Pärnu jahtklubi lipu all võistlevad Katariina II ja Sugar 3 seilasid Tallinnas nädala kestnud avamerepurjetamise maailmameistrivõistlustel hõbemedali vääriliselt.

Kõige väiksemate jahtide C-klassis pärjati kaheksa sõidu kokkuvõttes 13 kohapunktiga maailmameistriks Hiiumaa Dago jahtklubi paatkond Matilda 4 eesotsas kapten Juss Ojalaga.

Viimase päeva kahe sõiduvõiduga kerkis Sugar 3 kolmandalt kohalt liidriga samale pulgale ja võistluste juhendi järgi sai nüüd määravaks paremate kohtade arv. Kuna hiidlased olid võitnud neli ja pärnakad kolm etappi, tuli tiitlikaitsjatel seekord leppida hõbedase aurahaga.

Mõnd aega liidrikohta hoidnud rootslaste Team Pro4U lõpp vajus pisut ära: Sveamaa merekarud said kahes viimases lühirajasõidus kuuenda ja kolmanda koha ja neile kuulusid pronksmedalid. Risto Riimi Sugar lõpetas MM-regati 11. kohal, Keith Luuri Evelyn III oli 12., Erki Meltsa Directo 14. ja Priit Jürioja Brigitta 47.

Pärnu jahtklubi auliikme Ott Kikkase Sugar 3 pardal purjetasid Sandro Montefusco juhtimisel Marjaliisa Umb, Karl-Robert Trink, Paolo Bucciarelli, Paolo Montefusco, Matteo Polli, Maurizio Loberto ja Siim Ots.

Katariina II tiim pidi tunnistama vaid Rumeenia paatkonna paremust.
Katariina II tiim pidi tunnistama vaid Rumeenia paatkonna paremust. Foto: Felix Diemer

B-klassis napsas kulla Rumeenia meeskond jahil Essentia44. Viimasel päeval kaks teist kohta saavutanud Katariina II kaotas võitjatele kuue punktiga ja kolmandaks tuli sakslaste Sportsfreund.

Pärnu jahtklubi auliikme Aivar Tuulbergi hõbedasse tiimi kuulusid Karl-Hannes Tagu (roolimees), Peter Šaraškin, Kevin Grass, Jaan Akermann, Markus Iin, August Luure, Henri Tauts, Marco Bruno Bodini, Lorenzo Bodini ja Nicolò Nicolò.

A-klassis võitis MM-regati sakslaste Halbtrocken, hõbeda vääriliselt purjetasid tšempionide kaasmaalased jahil Outsider ja pjedestaali kolmanda astme hõivas soomlaste Mercedes-Benz EQ POW.