Pildid Lohesurfarid ja purjelaudurid võtsid mõõtu tugevas tuules

Möödunud nädalavahetusel toimus suvepealinna rannas Surf Centeris lohesurfarite ja purjelaudurite maraton.

Maraton läbiti tugevas, kaheksa- kuni kümnemeetrises edelatuules ja tehti kaks ringi distantsil Pärnu rand – Reiu rand (Kullipesa).

“Rada oli väga raske, kuna pidi väga palju ülestuult sõitma, mistõttu paljud katkestasid,” avaldas võistluse korraldaja ja Surf Centeri eestvedaja Erkki Soosaar. Olenevalt sõitjast läbiti võistlusel 40–55 kilomeetrit.

Meeste üldarvestuses tuli võitjaks pealinlane Madis Kallas, kellel kahe ringi läbimine võttis aega 50 minutit, kohaliku Surf Centeri lohesurfari Vladimir Popovi ees. Kolmanda koha saavutas Märt Maiste Laulasmaa surfiklubist.

Naistest võidutses häädemeestelanna Triina Trei, kes sai aja tund ja 50 minutit. Temale järgnesid suvepealinna klubide surfarid Kätlin Soosaar ja Kristel Kaubi.

Meeste lohede twintip-kategoorias käis viimaste meetriteni kõva rebimine, kus kohalik sõitja Olavi Ollino pidi napilt alla vanduma saarlasele Kaur Filippovile.

Purjelaudurite esikolmiku moodustasid suvepealinlased Toomas Kasenurm, Kristel Kaubi ja Elena Lass.

Juunioridest osutus parimaks pärnakas Martin Rahnel.