Vaprus ja PJK said sugeda, ainsana teenis punktilisa Vändra

Vändrakad pääsesid viimasest kohast.
Vändrakad pääsesid viimasest kohast. Foto: Kristel Lepik/Vändra Vaprus Facebook

Pärnumaa jalgpalliklubidest korjas tabelisse punkte juurde vaid Vändra Vaprus.

Meistriliigas palliv Pärnu Vaprus sõitis külla tabelinaabrile Viljandi Tulevikule. Pärnakatel oli avapoolajal suurepärane võimalus juhtima minna, kui Virgo Vallik pääses Viljandi puurivahi Ingemar Krister Paplavskisega silmitsi. Paraku koksas noor ründaja palli üle värava. 252 pealtvaataja ees haaras eduseisu hoopis Viljandi, kui 36. minutil tegi skoori Jevgeni Demidov.

Mängu lõpp kiskus teravaks: 81. minutil äsas vastaste leegionär Arc-En-Ciel Mintongo Mpal pärnakale käega ja sai punase kaardi. Viiv hiljem tõmmati Pärnu kapten Magnus Villota karistusalas maha ja suvepealinlastele määrati penalti. Palli taha asus Anton Krutogolov, kelle 11 meetri karistuslöögi Paplavskis tõrjus. Võrdne ja võitluslik matš lõppes kodumeeskonna 1:0 võiduga.

Pärnu jätkab tabelis 15 silmaga kaheksandal kohal, ent kaks matši vähem mänginud Kuressaare (14) ja Tartu (13) on neil kohe kannul. Viljandil on seitsmendana 20 punkti.

Esiliigas osalev Pärnu jalgpalliklubi (PJK) pidi võõral väljakul tunnistama FC Elva 3:0 paremust. Igor Prinsi hoolealused on kümne meeskonna konkurentsis seitsmendad.

Kolmandal liigatasemel palliv Vändra Vaprus sõitis Hiiu kunstmurustaadionile, et madistada Nõmme Kaljuga, ja naasis pealinnast 3:1 võiduga. Vändrakate eest skooris kahel korral Kristen Kähr, jala sai valgeks Chris Andersongi. Ranet Lepiku hoolealused tõusid esiliiga B-tasandil viimaselt kohalt üheksandaks.