Isad ja pojad kihutasid Äksi krossil

Noored motomehed sööstavad rajale.
Noored motomehed sööstavad rajale. Foto: Rauno Kais

Eesti ja Läti noored krossisõitjad ja nende isad võtsid omavahel mõõtu Tartumaal Äksi rajal sealse motoklubi karikasarja teisel etapil.

Kõige nooremate poiste 50 ccm masinaklassis oli kahe sõidu kokkuvõttes parim lõunanaaber Patriks Cirulis, teiseks tuli Rasmus Näär klubist LL Racing ja kolmanda auhinna teenis Pärnu motoklubi tulevikulootus Theo Kolts. Tihemetsa klubi poiss Martin Põder saavutas 22 konkurendi seas 14. koha.

65 ccm klassis võitis krossi Enriko Peilman Redmoto tiimist. Pärnakas Robin Arukase sai seitsmenda ja Tihemetsa noormees Karl Enriko Talves 12. koha.

85 ccm tsiklitel sõitnud noortest oli kiireim Jan-Marten Paju Redmoto klubist. Pärnu parimana tuli Ralf Puusepp kuuendaks, Almaca klubi piiga Martha Koort lõpetas krossi 11. kohal ja Jost Lootus Pärnu motoklubist oli 15.

MX Openi konkurentsis pidi Pärnu võidusõitja Tristan Loob tunnistama vaid Henri Haramaa (Redmoto Racing) paremust ja kolmandaks tuli Mark Peterson Valgast.

Isade võidukihutamisel pani mõlemas sõidus oma paremuse maksma Veigo Mark Sõmerpalu klubist, teise koha saavutas Tihemetsa motomees Priit Talves, kolmas oli pärnakas Janek Lootus.