Vändra ründaja sai püssi paukuma

Kui varem kõmmutas Rainer Peips (paremal) väravaid meistriliigas, siis nüüd kolmandal liigatasemel Vändra eest. Foto: Marko Saarm

Eesti jalgpalli meistrivõistluste madalamates liigades oli eile tihe tööpäev.

Esiliigas sõitis Igor Prinsi juhendatatav Pärnu jalgpalliklubi (PJK) Paidesse, et madistatada sealse linnameeskonna U21 rivistusega. Kodumeeskond tegi 44 pealtvaataja ees sotid selgeks esimese pooltunniga, mil kostitas pärnakaid kolme tabamusega.

Avapoolaja lõpus sai PJK suurim väravakütt Silard Simanis küll kirja hooaja 11. tabamuse, ent pidi 50. minutil duši alla minema, sest teenis teise kollase kaardi ja jättis semud vähemusse. 79. minutil lisasid paidekad ühe värava ja lõppskoori 2:4 vormistas penaltipunktilt PJK poolkaitsja Vitaliy Kudryk.

Pärnakad paiknevad kümne satsi seas seitsmendal kohal, olles 17 matšiga kogunud 19 silma. Esmaspäeval mängib PJK kodustaadionil esiliiga favoriidi Tallinna Kaleviga.

Aste madalamal ehk esiliiga B-tasandil toimus Vändra staadionil duell tabeli kahe viimase ehk kohaliku Vapruse ja Läänemaa JK vahel. Vändrakad näitasid 62 pealtvaataja ees, kes on koduväljakul peremehed, ja võitsid 4:1. Kübaratrikiga sai hakkama ründaja Rainer Peips, kes suurendas tänavuse hooaja väravasaldo üheksani. Jala sai valgeks Toomas Mangussongi.

Ranet Lepiku poisid pääsesid tabeli punase laterna rollist ja tõusid üheksandaks. Tabeliseis on tugevuselt kolmandal liigatasemel poole hooaja järel tihe ja näiteks neljandal kohal Tabasalu jääb vaid viie punkti kaugusele. Vändrakate järgmine mäng tuleb juba ülehomme, kui nad sõidavad külla liidritele ehk Viimsile.

Vändrakatest aste madalamal ehk teise liiga Lõuna ja Lääne piirkonnas võitis Pärnu Vapruse duubelmeeskond 7:1 võõrsil Rummu Dünamot. Neljandal liigatasemel skoorisid pärnakate eest Joosep Sarapuu, Robyn Hallmere, Joosep Tammann, Karl-Martin Müür ja kahel korral Kairo Kiltmaa. 14 satsi seas asub meeskond neljandal kohal.